Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

666 PARK AVENUE

Park Avenue… Filmlerde ve dizilerde New York sosyetesinin yaşadığı, kapısında kapıcı (doorman) olan tarihi binaların dizili olduğu mahalledir kendisi. Zillyoner olursam illa ki oralardan bir daire veya bina alacağımdır. Gerçek dışı hayallerimi bir kenara koyarsak, şeytan Prada giyiyorsa Park Avenue’de niye yaşamasın?

Alfabe kanalı ABC’nin yeni sezon dizilerinden 666 Park Avenue başladı. Genç bir çiftin, beleş olarak tarihi Drake binasında yaşamak için binanın apartman yöneticiliği pozisyonuna başvurmalarıyla başlıyor her şey (iki ampul değiştirerek nereden baksan $5000’ın üstünde bir kirayı beleşe getirebilmek ne güzel di mi? Bir de üstüne para alıyorlar!). Kahramanlarımız Jane (Rachael Taylor) ve Henry’nin (Dave Annable) bilmediği bir şey var yalnız: Bina sakinlerinin başına korkuç ve gizemli olaylar geliyor burada.

Drake binasının saihipleri Gavin (Terry O’Quinn) ve Olivia Doran (Vanessa Williams) bir çeşit “crossroad deamon” gibi bir bedel karşılığında bazı insanların hayallerini gerçekleştiriyor ve tabii bu hiç bir zaman iyi bir şekilde bitmiyor. Dizinin daha ilk bölümünden kariyeri için ruhunu satan bir keman virtüözü, kontrat süresi dolduğu için biananın kapısı tarafından emiliyor. Bir muhasebeci ise dişe diş kana kan prensibi üzerinden Gavin’le anlaşmış, bir can almak koşuluyla karısını yeniden hayata getirmiş. Anlaşmanın dipnotlarında, karısını hayatta tutmak için devamlı olarak Gavin’in seçtiği insanları öldürümesi gerektiği varmış meğer. Muhasebeci ikinci kurbanını öldüremeyince hüp diye yutuveriyor onu bina (tabii kafada oluşan soru niye tüm kurbanların binadan seçildiği. Hani biri araştırsa ilk karşılarına çıkacak şey bu adamların aynı binada oturdukları olmayacak mı?).

Esas kızımız Jane tabii esas kız olmasının verdiği avantajla binada garip şeylerin olduğunu hissediyor ve bilinmez bir şekilde binanın gizli sırlarına küçük adımlarla yaklaşıyor bu arada kendisi mimarlık ve mimarlık tarihi uzmanı, sevgilisi Henry ise şehir bölge planlamacı (evet biraz komik). Binanın, Gavin ve Olivia’nın sırrı ne? Gavin’in Henry’ye gösterdiği özel ilgi neden? Jane medyum mu? Hepimiz ölecek miyiz?

Dizi ciddiye alınacak kadar merak uyandırmıyor kanımca ama belki sizin ilginizi çeker.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
GEEK BAKIŞI EP 02: WWZ İNCELEMESİ

Gençler!! Yine bir Geek Bakışı ile karşınızdayız! Bu bölümde World War Z bluray'ini inceliyoruz kendimizce....

VERONICA MARS ÇIKTI!

BUGÜN 14 MART! Evet kısacası Veronica Mars filminin çıktığı gün. ABD'de sınırlı sayıda salonda vizyona...

Kapat