Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

DELL’İN İLK WINDOWS 8 TABLETİ LATITUDE 10

Eylül ayında Dell’in ilk Windows 8 Pro versiyonlu tablet bilgisayarı Lattitude 10 Londra’da görücüye çıkmıştı.

Bu aralar herkesin konuştuğu Windows 8 platformlu cihazların arasında benim ilgimi nedense tabletler çekmiş durumda. Şahsen daha Windows 8’i kullanma şansım olmadı. Her ne kadar normal desktop’a geçebiliyor olsak da normal bir desktop pc için “tile” arayüzünün fazla kaba ve sınırlayıcı durduğu kanaatindeyim.

Ama bir tablet için Windows 8’in desktop modunun pek bir önemi yok. Daha kompakt işlemler için kullanılacağı düşünülürse mobilite ve her an kendini güncelleyen Live Tilelar çok işlevsel olacağa benziyor.

Neyse Latitude 10’dan bahsediyordum. Intel’in Clover Trail dual core işlemcisi kullanılan tablet 725g ağırlığında (nerdeyse 1kg biraz ağır sanki?), 10,1 inch ekrana sahip ve 10.5mm kalınlığında.

Ekran 156ppi ve 1366 x 768 çözünürlük destekliyor (biliyorum Apple’cılar hemen yeni iPad’in Retina Displayiyle karşılaşıtıracaklar ve evet Retina Display daha iyi) ayrıca piyasaya sürülecek son versiyonunda Samsung Galaxy Note’unkine benzer bir Wacom Stylus’u da barındırabileceği söyleniyor.

128 GB’a kadar SSD dahili hafıza, tam boyut SD kart ile genişletilebiliyor. Bağlantı port seçenekleri ise standart USB, micro USB, micro HDMI ve 3.5mm kulaklık girişleri bulunuyor.

Ön kamerası 2 Mega Pixel ve 720P destekli, arka kamerası ise 8 Mega Pixel ve led flaş’ı da mevcut. BlueTooth, WiFi dışında WWAN desteği var ama 3G mi 4G mi olacağı henüz duyrulmadı.

Bluetooth keyboard’lu kapağı, 2 tam boy USB ve HDMI, LAN vb portların bulunduğu docking station gibi çeşitli aksesuarları ile hem Desktop gibi hem de laptop gibi kullanabileceğimiz bir tablet olmuş bu Latitude 10.

Latitude 10’un göze en çok çarpan (benim gözüme 765 defa çarptı) çıkartılabilir pili. Bildiğimiz notebook pilleri gibi kaydırmalı bir kilidi olan bir pil yuvası var Latitude 10’un ki bu tabletlerde nerdeyse hiç görmediğimiz birşey.

Ürün 26 Ekim tarihindeki Windows 8 lansımanı ile birlikte resmi olarak tanıtılacak ve fiyatlar ozaman açıklanacak. 10 senedir tablet almak isteyen biri olarak belki sonunda bunu alırım?


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Yeni American Horror Story Spotları!

Sizinle daha önce şuradan American Horror Story Freak Show’un teaserlarını paylaşmıştık. FX korku serisinin yeni...

[Fragman] Guardians of the Galaxy Vol. 2

Selam Gençler! Biliyorum şimdiye tüm geek alemi bu videoyu 26453 kere izledi ama olsun sitemizde...

Kapat