Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

YENİ STEPHEN KING UYARLAMASI

Steven Spielberg’in yapımcılığını üstlendiği Stephen King’in aynı adlı kitabından uyarlanan Under the Dome dizisinin gösterim tarihi ve detayları belli oldu. 24 haziranda yayınlanmaya başlayacak. İlk sezonu 13 bölümden oluşacak dizinin senaristi Y: The Last Man ve Saga gibi çizgi roman serileri ile tanıdığımız (Lost dizisinin de senaristlerinden) Brian K. Vaughan. Pilot bölümün yönetmenliğini de The Girl with the Dragon Tattoo’nun orijinalinin yönetmeni Niels Arden Ople.

Kitabın konusu kısaca şöyle:

“119 Karayolunun aşağısında, Chesters Millde kıyamet kopmak üzere…
Güzel, güneşli bir günde küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı görünmez bir güç tarafından kesilir. Uçaklar görünmez bir kalkana çarpar, şiddetli bir yağmur önüne geleni yıkıp yerle bir eder. Kubbe yavaş yavaş alçalırken bahçevanın eli kopar. Arabalar infilak eder. Aileler birbirinden kaçar, herkes panik içindedir. Hiç kimse bu kalkanın nedenini, neden, ne zaman geldiğini ve ne zaman ortadan kalkacağını bilemez. Bir Irak savaşı gazisi ve acımasız bir politikacı Kubbenin altındaki gücü ele geçirmeye kararlıdır, ama onların asıl düşmanı Kubbe dir, çünkü zaman gittikçe azalmaktadır.”

Brian K. Vaughn kitabın üzerinde ufak değişiklikler yapmış diziye uyarlarken. Yeni karakterler eklemiş, halihazırda kitapta varolan karakterler üzerinde de irili ufaklı değişiklikler yapmış. Stephen King de bu değişikliklere olumlu bakmış, onayı vermiş.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Suisei No Gargantia

2013 yılı Nisan ayı animelerinden devam edelim :  Suisei no Gargantia Hikayemiz, insanlığın derin uzayda...

Charmed Reboot’u Geliyor

Charmed izlermiydiniz? Sanırım ben bir iki sezon izledim fakat Alyssa Milano ve Shannen Doherty’nin oynadığından...

Kapat