Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

YENİ STEPHEN KING UYARLAMASI

Steven Spielberg’in yapımcılığını üstlendiği Stephen King’in aynı adlı kitabından uyarlanan Under the Dome dizisinin gösterim tarihi ve detayları belli oldu. 24 haziranda yayınlanmaya başlayacak. İlk sezonu 13 bölümden oluşacak dizinin senaristi Y: The Last Man ve Saga gibi çizgi roman serileri ile tanıdığımız (Lost dizisinin de senaristlerinden) Brian K. Vaughan. Pilot bölümün yönetmenliğini de The Girl with the Dragon Tattoo’nun orijinalinin yönetmeni Niels Arden Ople.

Kitabın konusu kısaca şöyle:

“119 Karayolunun aşağısında, Chesters Millde kıyamet kopmak üzere…
Güzel, güneşli bir günde küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı görünmez bir güç tarafından kesilir. Uçaklar görünmez bir kalkana çarpar, şiddetli bir yağmur önüne geleni yıkıp yerle bir eder. Kubbe yavaş yavaş alçalırken bahçevanın eli kopar. Arabalar infilak eder. Aileler birbirinden kaçar, herkes panik içindedir. Hiç kimse bu kalkanın nedenini, neden, ne zaman geldiğini ve ne zaman ortadan kalkacağını bilemez. Bir Irak savaşı gazisi ve acımasız bir politikacı Kubbenin altındaki gücü ele geçirmeye kararlıdır, ama onların asıl düşmanı Kubbe dir, çünkü zaman gittikçe azalmaktadır.”

Brian K. Vaughn kitabın üzerinde ufak değişiklikler yapmış diziye uyarlarken. Yeni karakterler eklemiş, halihazırda kitapta varolan karakterler üzerinde de irili ufaklı değişiklikler yapmış. Stephen King de bu değişikliklere olumlu bakmış, onayı vermiş.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Devamını oku:
GPoD 17: Flash Dizi Pilotu

Selam Gençler! GPoD'un bu bölümünde, son zamanlarda sıkça bahsettiğimiz CW'nun The Flash dizisinden daha doğrusu...

Hayalet Avcıları 3’ün Kadrosu Belli Oluyor

  Schmoes Know'un haberine göre Ghostbusters 3 projesi ile ilgili ciddi gelişmeler var. Yıllardır Dan Aykroyd...

Kapat