Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Bu Bayrağı Gözüm Bir Yerden Isırıyor!

geekstra_shield_blackout_cover

Öncelikle şunu baştan belirtmeliyim. Şayet Marvel’s Agents of Shield’ın 18. bölümü daha izlemediyseniz haberin devamında “spoiler” kategorisinden sayılabilecek dizi içerisinden görüntüler ve bir tespit yer alıyor.

Uyarmadı demeyin.

Marvel’s Agents of Shield’ın Kaptan Amerika Kış Askeri filmi ile bağlantılı harika 17. bölümü sonrası 18. bölümü heyecanla bekliyordum. Tabi ki çıkar çıkmaz izledim.

İzlerken gözüme çarpan bir ayrıntıyı sizlerle paylaşmadan duramadım.

Aslında çok geyik bir ayrıntı. Daha doğrusu internet aleminde dönen bir geyiğin, geek algılarıma dizinin bu bölümünü izlerken “lan acaba yoksa fekat bu bir easter egg mi lan” dedirtmesidir bu haberin nedeni.

Öncelikle internet aleminde dönen geyikten bahsedeyim.

Şu görsel ve takibindeki Kaptan Amerika aslında Kaptan Portoriko’ymuş puahahah geyiği ile karşılaşmış olanlarınız vardır eminim.

CaptainPuertoRico

Geyik anlamında inanılmaz bir hafıza ve kafaya sahip olan benim gibiler için 18. bölümden alınma aşağıdaki şu karelerden bir takım detaylar öne çıkacaktır diye düşünüyorum.

shield1 shield2 shield3

Dikkatlice bakın bu karelere. Kaptan Amerika aslında Kaptan Portoriko’ymuş geyiğindeki görsele benzeyen ne görüyorsunuz?

Gördünüz mü?

Göremeyenlere yardımcı olalım. Bu sahneler Küba Havana’da geçiyor. İçinde bulundukları dükkanın dekorasyonunda bir çok Küba bayrağı kullanılmış. Peki bu bayrak size neyi anımsatıyor?

Evet ta kendisini!

shield4

Tabi Küba bayrağında renkler ters ama yine de…

Eminim ki bu bilinçli yapılmış bir easter egg değil ama benim gibi gözü detaylara takılan deliler için kafayı yormaya neden olabilecek bir detay!

Öhm…

En azından Portoriko ile Küba’nın bayraklarının birbirine bayağı benzediğini  bu vesile ile öğrenmiş oldum, oldunuz.

Hadin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Yeni Batman Animasyonu Mu Geliyor?

Geçen hafta Las Vegas’da gerçekleşen Licensing Expo’da “Batman Unlimited” posteri görüntülenmiş ve internete düşmüştü. Tamamen...

[Fragman] Preacher Sahne Arkası Promosu

AMC’nin yeni çizgi roman uyarlaması Preacher’ın prömiyer tarihini sizlerle daha önce şurada paylaşmıştık. Pilot bölümü...

Kapat