Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

FX’in Yeni Homeland’i: Tyrant

FX bu yaza iddialı girmeye hazırlanıyor. Homeland’in yaratıcıları Howard Gordon ve Gideon Raff’ın yeni dizisi Tyrant, Homeland’in yakaladığı başarının ardından Orta Doğu muhabbetinin kaymağını yemeye devam edecek gibi görünüyor.

İlk sezonu 10 bölüm olarak tasarlanan dizi, 24 Haziran’da yayınlanmaya başlayacak.

Yönetmenliği önce Ang Lee’ye teslim edilen dizi, Ang Lee’nin projeden ayrılmasının ardından, Harry Potter filmlerinden tanıdığımız David Yates’e emanet edildi. Pilot bölümü Fas’ta çekilen Tyrant’ın geri kalan bölümlerinin çekimi Tel Aviv’de gerçekleşmekteymiş.

“Orta Doğu muhabbetinin kaymağını yemek” demiştim en başta, onu biraz açmam gerek sanırım. Yapımcılar, Homeland dizisinin, işin politik/siyasi yönünün daha polisiye bir kurguyla ön planda tutularak aktarıldığını, Tyrant’ta bu siyasi gerilimin ve orta doğu kültürünün aileler üzerindeki etkilerine odaklanılacağını söylüyorlar. Seyircinin Homeland’de bu unsurun eksikliğini hissettiğini iddia ediyorlar hatta.

tyrant

Savaşlar arasında paramparça olmuş bir Orta Doğu ülkesi diktatörünün küçük oğlu Bassam “Barry” Al Fayeed (Adam Rayner), 20 yıldır bir çeşit sürgünde olduğu Amerika’dan kalkıp ailesi ile birlikte memleketine döner. Al Fayeed’in birdenbire kendini o 20 yıl önceki siyasi gerilimler ortasında bulması ve ailesinin burada yaşadığı kültürel çatışmayı merkeze alarak ilerleyecek yani dizi.

Homeland’i sevmiştim ama Tyrant’a girer miyim bilmiyorum. En azından pilot bölümü bir izleyip öyle karar vermek gerek galiba.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Yeni Planet of the Apes Fragmanı: Gezegenin Kaderi Artık Bu Son Savaşta Belirlenecek

Andy Serkis'li yeni Planet of the Apes film serisi her film üzerine koyarak ilerleyen, şimdiden...

Square Enix’in Thief Oyunu Film Oluyor!

HollyWood’un çizgi roman uyarlamaları furyasının bir sonraki adımının oyun uyarlamaları olacağını hepimiz tahmin etmiştik. Daha...

Kapat