Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Muhtemelen Iskaladığınız 3 Web Dizisi

“Muhtemelen ıskaladığınız” dedim ama birçoğunuzun ıskalamanın ötesinde web dizisi/dijital seri  konseptine çok da ısınamadığı için bulaşmadığını biliyorum. Gerçi dizileri televizyondan izlemeyi bırakalı yıllar oldu. Ya mükemmelhddiziizle.com (dünyanın en dandik site adı ve domain’i olabilir bu) tarzı bir siteden online stream etmek suretiyle izliyoruz ya da indirip bilgisayarımızdan, telefonumuzdan, tabletimizden izliyoruz dizileri. İşin bu tarafından bakarsak, web dizilerine pek ilgi göstermiyor oluşumuz da ilginç. 4-6 dakikalık, düşük bütçeli dizi bölümleri pek sarmıyor belki de. Fakat arada büyük stüdyoların iyi yönetmenler, sağlam oyuncular ve fena sayılmayacak bütçelerle web dizisi işine hafif hafif sızmaya çalışmalarına ve bu henüz ele geçirilmemiş topraklara kendi şatolarını dikme çabalarına şahitlik ediyoruz aslında. Henüz milyonları peşinden sürükleyecek ve ciddi kâr getirecek bir web dizisi yaratmayı başarabilen olmadı ama bu stüdyoların pes edeceği anlamına gelmiyor. Stüdyo projelerinin haricinde amatör ekipler tarafından hazırlanan web dizileri de var aslında bol miktarda. İzlenme oranları çok düşük olsa da, prodüksüyon kaliteleri büyük stüdyolara oranla yerlerde olsa da yaratmaya ve bu henüz sahipsiz, sınırları çizilmemiş topraklarda pay sahibi olabilmek için savaşmaya devam ediyorlar. Kim bilir belki stüdyolardan önce, düşük bütçelerine rağmen buldukları orijinal bir fikirle amatör bir ekip başarıyı yakalar.

Bu yazıda amatör(!) işleri bir kenara bırakıp, daha büyük bütçeli yani görece daha kaliteli 3 web dizisinden bahsedeceğim.

fear_clinic_bg

3) Fear Clinic (2009)

Elm Sokağı’nın Freddy’si Robert Englund’un başrolünde yer aldığı 5 bölümlük bir korku dizisi Fear Clinic. Beş gencin korkularından/fobilerinden kurtulmak için gittiği klinik ve kliniğin başında bulunan Dr. Andover’in (Englund) ilginç tedavi yöntemleri üzerine kurulu bir hikayesi var. Ayrıca dizi bu yıl içerisinde beyaz perdeye uyarlanacak ve Robert Englund, Dr. Andover karakteri ile geri dönecek.

Dizinin tamamını şuradan izleyebilirsiniz.

Devam >

Önceki1 - 3Sonraki
Klavyenizi ← → kullanarak ilerleyin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
DÜĞÜN GANGNAM STYLE!

Gangnam Style çılgınlığı bitmiyor. İnternette artık türlü türlü parodi varyasyonlarının yapıldığı Koreli pop şarkıcısı Psy'ın...

Iron Man 3 Yönetmeninden 3 Yeni Film

Iron Man 3'ün yönetmeni kimdi? Shane Black'ti. Peki Shane Black kimdi? Shane Black iyilikti, dostluktu,...

Kapat