Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Bulut Teknolojisi Oyunları Nasıl Değiştirecek?

xboxonecloud2-600x337

Microsoft geçen sene Xbox One’u tanıttığında konsolun ayırıcı özelliklerinden biri olarak Cloud computing (bulut işlem) desteğinden söz etmişti. Kısaca konsolunuzda oyun oynarken yapay zeka vb işlemlerin buluttaki sunucular tarafında işlenmesini sağlayarak konsolun yalnızca çevre, animasyon vb işlemlere odaklanmasına olana sağlayan bir sistem bu.

 

cloudgame1

Geçen sene E3’te tanıtılan özelliğin aktif ve çalışır halini görmemiz artık mümkün. Kotaku’nun videosunu paylaştığı demo aslında gerçek bir Xbox One üzerinde yapılan bir demo değil, yalnızca bu gösterim için özel olarak hazırlanan PC’lerden alınan görüntüler olduğunu belirtmek gerekiyor fakat teori’nin pratiğe uygulanışını göstermesi anlamında yeterli olacağını düşünüyorum.

cloudgame5

cloudgame4

cloudgame3

Bulut desteğinin hali hazırda Titanfall’da uygulanmakta olduğunu duyduk ama daha test etme fırsatım olmadı. Uzun zamandır benzer teknolojiler MMO alanında da uygulanmaya çalışıldı. Hatta buradaki örneğin tersine görsellerin bulutta işlenerek kullanıcıya gönderilmesi ile yüksek bilgisayar ve grafik özelliklere ihtiyaç olmadan oyunu oynama fırsatı sağlanmaya çalışılıyordu.

Henüz o alanda büyük bir ilerleme kaydedilmemiş olabilir ama umarım bulut teknolojisi yakın bir zamanda bizlere bu tarz alt yapılar sunabilir hale gelir.

lolcloud

Kaynak : Kotaku

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu
Devamını oku:
mof2121
YEPYENİ MAN OF STEEL FRAGMANI!

Şimdiye kadar gördüğümüz fragmanlardan çok farklı bir fragmanla karşı karşıyayım. Bunu izledikten sonra her ne...

GIGA YouTube-Thumbnail-Maske
Yeni Nesil Konsollar İçin GTA V Çıkış Fragmanı Yayınlandı

GTA serisi oyun muhabbeti dönen bir ortamda açık uçlu dünya dendiğinde ilk telaffuz edilen yegane...

Kapat