Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[Liste] En İyi 10 Komedi Dizisi

Geekstra_KAPAK

Popüler “En iyi 10 Bilimkurgu Dizisi” yazımızdan sonra bir çok kişi bizden diğer dizi türleriyle ilgili de liste yapmamızı talep etti.

Biz de dedik ki neden olmasın? Yeni listelere En iyi 10 Komedi Dizisi listesiyle başlıyoruz. Başlamadan önce bu listelerin tamamıyla kişisel zevkimiz ve izlemiş olduğumuz dizilerle sınırlı olduğunu belirtelim. Kısacası “kime göre, neye göre?” kıstasımız tamamıyla “bana göre, izlediğim dizilere göre”.

Evet sondan başa En iyi 10 Komedi Dizisi listemize başlıyoruz. Ha bir de listenin sonlanmış live-action diziler arasından bir derleme olduğunu belirtelim. Yani devam etmekte olan diziler bu listede yok.

 

10- The Fresh Prince of Bel-Air

Geekstra_fresh_prince_of_bel_air

1990-1996 yılları arasında NBC’de yayımlanmış olan bu diziyi sanırım hiç bilmeyenleriniz olabilir. Kaybolan gençliğimiz için 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum sizi…

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribiero, Karyn Parsons gibi oyuncuların bulunduğu dizi, Will Smith’in bir Rapper’dan oyunculuğa adım attığı ilk yapım.

Aslında dizinin tema şarkısı tüm diziyi özetliyor. Çetin şartlarda yaşamakta olan bir genç başının belaya girmesi sonucu annesi tarafından zengin teyzesiyle yaşaması için Bel-Air’a gönderilir. Burada sosyo-ekonomik ve kültürel çatışmalar görürüz. Yeni filizlenen aile bağları ve bol bol kahkaha. Çok yorum yapabileceğimiz bir konu olmasa da Cosby ailesi sonrasında ABD genelindeki siyahi izleyicileri marjinalleştirmeden, üst sınıf siyahi ailesini konu alan bir dizi olması açısından, ABD televizyon tarihinde de önemli bir yeri var.

İleri>>

Önceki1 - 10Sonraki
Klavyenizi ← → kullanarak ilerleyin


Comments to [Liste] En İyi 10 Komedi Dizisi

  • ”Ha bir de listenin sonlanmamış!! live-action diziler arasından bir derleme olduğunu belirtelim.” Dostum sonlanmamış demişsin ama bu dizilerin hepsi sonlanmış

    Cagatay C 18 Nisan 2016 18:19 Cevapla
    • düzeltiyi yaptık. teşekkürler 🙂

      R.ist.T.O. 20 Nisan 2016 02:50 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Sin City: A Dame to Kill For İçin Yeni Fragman Çıktı!

Robert Rodriguez ve Frank Miller ortaklığı ile gelen ilk Sin City filminin üzerinden tam 9...

Guild Wars 2 Kış Etkinliği!

Son zamanlarda pek oynama fırastı bulamıyorum şu GW2'u. Halloween etkinliği ile başlattıklar etkinlikler zincirinin son...

Kapat