Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Death House Korku Filmlerinin Expendables’ı Olacak!

geekstra_deathhouse (1)

Geçen senelerde Bruce Campbell tüm kült korku film yıldızlarını tek bir filmde toplayacak bir film projesinden bahsetmişti. Bir çok korku filmi fanını heyecanlandıran bur fikir hayata geçiyor ama Bruce Campbell eliyle değil.

Death House adı verilen film B. Harrison Smith tarafından yönetilecek. Filmin senaryosu ise Texas Chainsaw Massacre’ın Leatherface’ini canlandıran rahmetli Gunnar Hansen tarafından yazılmış.geekstra_deathhouse (3)Filmin kadrosu bir harika. Robert Englund (A Nightmare on Elm Street), Kane Hodder (Friday the 13th), Doug Bradley (Hellraiser), Bill Moseley (House of a 1000 Corpses), Michael Berryman (The Hills Have Eyes), Dee Wallace (The Howling), Danny Trejo (Machete), Barbara Crampton (Re-Animator), Ken Foree (Dawn of the Dead), Don Shanks (Silent Night Deadly Night) ve Camille Keaton (I Spit on Your Grave).

Eminim bu kadroyu görünce Kafkaesk kendinden geçmiştir :)

Elimiz değmişken filmin konusundan da biraz bahsedelim:

Death House kötülüğün 51. Bölgesi… Yeraltı bir hükümet binası olan Death House dünyanın en kötü suçlularını derecelerine göre 9 ayrı katta barındırıyor ve Cehennem kod adlı -9. kat kötünün kötüsü olan “kara yıldızlar” lakaplı 5 caninin tutulduğu yer. Bu bireyler o kadar kötü ki bir daha toplum içinde bulunmamaları için her şey yapılmış ve doğa üstü güçlere sahip olduklarına dair söylentiler var.

Ajan Toria Boon ve Jae Novak karanlık geçmişlere sahip özel ajanlardır. Ajanlar, Death House’a suçluları, onlara tıbbi, psikolojik deneyler uygulayan Dr. Eileen Fletcher ve Dr. Karen Redmane’i teftiş etmek için gelmiştir. Doktorların deneyleri II. Dünya Savaşı’nın sapıkça Nazi deneylerinin devamıdır.

Koğuşlar suçluların yakalanmadan önceki hayatlarını simüle eden holografik duvarlardan oluşmakta, katiller onlara özel halüsinasyonlar yaşatan bir gaz ile kontrol altında tutulmaktadır. Otobüs dolusu evsiz, hapishaneye salınarak bu katillerin öldürme ve avlanma biçimlerinin araştırılmasında kobay olarak kullanılmaktadırlar. Sonuçlar tüyler ürperticidir ama tüm bunlar yalnızca yüzeyde görünenlerdir.geekstra_deathhouse (2)Hapisin içinde bir EMP patlayınca tüm güç kaynakları devre dışı kalır, katiller koğuşlarından salınır ve tüm iletişim kanalları kullanılamaz hale gelir. Boon, Novak ve Fletcher mistik bir Neo-Nazi olan Sieg’in önderliğinde onları yakalamaya çalışan bir katil ordusundan kaçmaya çalışmalıdır.

Boon ve Novak gerçek bir cehennemin içindedir ve kaçış için tek çareyi -9’a inerek “kara yıldızlar”dan yardım almakta bulurlar. Olaylar gelişir ve kötülüğün ta kendisiyle yüz yüze gelirler fakat yer altına yolculukları sırasında tüm kavramlar ters düz olur. Beyaz artık siyah, siyah ise artık beyazdır. Kötülük ve iyilik kavramları anlamsızlaşmıştır.

Gerçek canavarlar kim? Kim sağ kurtulacak?

Eğer twitst yapmak için çok da kasmazlarsa bayağı eğlenceli bir film olacakmış gibi geliyor. IMDb sayfasına göre filmin 2017’de vizyona girmesi bekleniyor. Ne diyorsunuz gençler? İlginizi çekti mi?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Devamını oku:
Geekstra_Deadpool
[Fragman] Deadpool’dan IMAX Featurette ve 2 TV Spot Daha!

Deadpool’a doymak bilmedik resmen. Bu arada “tüm filmi gösterdiler yahu” diyecek olanlar, demeyin çünkü şu...

FILE - This Jan. 4, 2014 file photo shows actor Idris Elba at the Palm Springs International Film Festival Awards Gala  in Palm Springs, Calif. Elba tweeted Friday, April 18, that his son Winston was born Thursday, adding a photo of the babyís tiny hand gripping his finger. Elba had Winston with his girlfriend, Naiyana Garth. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP, File) ORG XMIT: NYET515
Idris Elba Molly’s Game Ekibine Katıldı

En sevdiğim senaristler listemin ilk üçüne kesinlikle koyabileceğim Aaron Sokin’in ilk yönetmenlik denemesi olacak Molly’s...

Kapat