Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

IBM VRMMO’yu Hayata Geçirecek!

Sanal bir oyun dünyasına ekran, klavye, kontrolör ve fare aracılığı ile değil, sanal gerçeklik ile inçine girebilme hayali sanırım on yıllardır bir çoğumuzun kurduğu bir hayal.

Existenz, Avalon, Matrix, Ghost in the Shell ve Sword Art Online gibi popüler yapımlarda bir insan-bilgisayar ara yüzü kullanılarak sanal dünyaya geçiş yapan karakterleri görmek mümkün.

IBM’in “VRMMO” projesi tam olarak yukarıda saydığım örnekler gibi olmasa da buna benzer bir teknoloji geliştirmeye çalışıyor. “Cognitive System” adı verdikleri yeni bir sistemle kullanıcının karar verme mekanizmasını oyuna yansıtacak, “SoftLayer” adında bir bulut sunucu sistemiyle de kullanıcıların giriş yapacağı sanal dünyayı yaratacaklar.

IBM’in nasıl bir ara yüz ve cihaz ile kullanıcılarına “VRMMO” deneyimini sunacağı konusunda pek detay bulunmuyor fakat tanıtım videolarında Occulus Rift benzeri bir cihazın görüntüsü bulunuyor.

Yapacakları oyun bir Sword Art Online oyunu olacakmış gibi gösteriliyor ve tüm branding Sword Art Online teması ile yapılmış ama Japoncam olmadığından net bir şey söyleyemiyorum. Japoncası olanlar resmi sitelerini ziyaret edebilirler (ve bizim kaçırdığımız detayları anlatabilirlerse şükela olur.)

Japonya’da yaşayanlar projenin “Alfa Tester”ı olmak için baş vuru yapabilecekler. 18-20 Mart tarihleri arasında Tokyo’da yapılacak testlere yalnızca 208 kişi alınacakmış.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Luke Cage Fragmanı Yayınlandı!

Yaklaşık 2 hafta önce SDCC'de Netflix'in Marvel dizilerinden çeşitli teaser ve tanıtım videolarıyla (şurada paylaşmıştık)...

2016 Oscar Adayları Açıklandı

88. Akademi Ödülleri adayları Samuel Goldwyn Tiyatrosu'nda açıklandı. John Krasinski, Akademi başkanı Cheryl Boone Isaac, yönetmen...

Kapat