Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Marvel Legacy – Marvel Bize Sevdiklerimizi Geri Mi Veriyor?

Marvel Legacy başlayalı birkaç ay oldu ve seriler belirli yollar almaya, kişiliklerini kazanmaya ufak ufak başladı. Burada Marvel’da neyi özlediğimizi, neyi görmenin bizi mutlu ettiğinin biraz üstünden geçelim dedim.

Bana göre bizim özlediğimiz çocukken televizyonda gördüğümüz kahramanların maceralarını okumak. Evet, en basit anlatımıyla bu bana soracak olursanız. Biraz açmak gerekirse; örneğin, sinemada veya televizyonlarda Hulk izliyorsunuz ama iş ben birde bu karakterin güncel çizgi roman serisini takip edeyim noktasına geldiğinde karşınıza çıkan karakter Amadeus Cho adında Çinli biri ya da sinemadan veya çizgi filmlerden gazlanıp Spider-Man okumak istiyorsunuz ama bu sefer karşılaştığınız manzara zengin, şirket sahibi bir Peter Parker. Aslında anlatmak istediğim biz çizgi roman okuyucularının yeni oluşturulan karakterlerin ten rengine ya da herhangi başka bunun gibi bir özelliğine tepkisi yok. Sadece sevdiğimiz kahramanları alıp değiştirip origin hikayelerinden başka noktalara taşınması bahsettiğim kitlenin firmalara karşı tapkisine neden olmuştu.

Ve evet, Marvel Legacy başladı ve seriler ilk dalga story arclarınınn yavaş yavaş sonuna yaklaştı. Gelinen nokta ise yüzü All-New, All-Different evreni ile asılan çizgi roman okuyucularının yüzleri Legacy sayesinde tekrar ufak ufak gülmeye başlaması oldu. Seriler hakkında küçük küçük bilgi vermek gerekirse; örneğin, en popüler Marvel serilerinden olan Spider-Man, bildiğimiz fakir Peter Parker’ın geri döndüğü bir story arcla başladı Legacy serüvenine. Parker’ın günlük hayatta karşılaştığı sorunları ve Spider-Man’lık hayatındaki zorlukların üstesinden gelmeye çalışmasını ve bazen o ince çizgiyi tutturamayışını görmek gerçekten özlediğimiz çizgi roman panelleriydi. Bu ve buna benzer birçok seri benzer bir çizgide başladı Legacy macerasına.

Uzun lafın kısası Marvel uzun bir aranın ardından okuyuculara okumayı istedikleri hikayeleri tekrar sunmayı hatırladı. Bu şekilde devam etmesi dileğiyle pek saygı değer Marvel’ın.

-Wabbajack

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Han Solo Filminde Deprem: Yönetmenler Phill Lord Ve Chris Miller Projeden Kovuldular

The Hollywood Reporter kaynaklı habere göre, Han Solo spin-off filmi yönetmensiz kalmış durumda . Konu ile...

NYMPHOMANIAC: DEPRESYON ÜÇLEMESİNİN SON AYAĞI

  Nymphomaniac Lars Von Trier'in Depresyon üçlemesinin son filmi. İlk ikisi hatırlarsanız Melancholia ve Antichrist...

Kapat