Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[Fragman] Amazon’a Studio Ghibli Yapımı Yeni Seri Geliyor!

Studio Ghibli Hayao Miyazaki’nin emekliliğini açıklaması sonrasında “yeniden yapılandırma” için çalışmalarına ara vereceğini açıkladığından beri Studio Ghibli’nin kaderi ile ilgili bir çok spekülasyon yapıldı. Herkesin korkusu firmanın Disney’e satılacağı idi.

Sonrasında 2015’te Studio Ghibli’nin bir çok çalışanı yapımcı Yshiaki Nishimura ile birlikte Studio Ghibli’den ayrılarak Studio Ponoc’u kurdular. Studio Ponoc 2017’de vizyona girmesi planlanan Mary and the Witch’s Flower filmi üzerinde çalışmakta.

Studio Ghibli’nin en son projesi bildiğim kadarıyla Hayao Miyazaki’nin oğlu Goro Miyazaki’nin yönetmenliğini yaptığı aynı adlı Astrid Lindgren romanından uyarlanan Ronja The Robber’s Daughter serisi oldu. Goro Miyazaki’nin ilk anime dizisi olan Ronja, Japonya’da 2014-2015 arası yayımlanmıştı.

Amazon Prime, yaptığı açıklamada Ronja’nın yayın haklarını satın aldığını ve İngilizce dış ses anlatım için Gillan Anderson ile birlikte çalıştıklarını belirtti.

Bir Ghibli projesinin Amazon’a satılmış olması diziyi bizlerin de izleyebilecek olmamızın ötesinde Studio Ghibli için bir gelir kanalının oluşmuş olması ve belki de seri, hatta uzun metraj projelerine yeniden başlamaları için bir sıçrama tahtası olması ümidini taşıması.

Tamamıyla CG yapımı olan Ronja klasik Studio Ghibli tarzını taşısa da klasik 2D dokusunu aratmıyor değil… Ronja the Robber’s Daughter’ın fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Devamını oku:
Creed Devam Filminin Tarihi Belli Oldu!

Creed’in ne kadar iyi bir film olduğundan bahsetmiş miydim? MGM, Creed’in büyük gişe başarısı ve...

Wonder Woman’da Aresi Kimin Canlandıracağı Açıklandı?

Daha önce şurada Wonder Woman filmin kötüsünün Ares olabileceğ haberini paylaşmıştık sizlere. O zamandan bu...

Kapat