Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

JUSTICE LEAGUE Filminin Süresi Belli Oldu, Endişelenmeli Miyiz?

Vizyona girmesine yaklaşık 3 hafta kalmışken, Justice League filminin süresi sonunda belli oldu. Justice League, 119 dakika ile DC paylaşımlı sinematik evreninin en kısa filmi olacak. Diğer filmlerin süresi şu şekildeydi:

  • Man of Steel = 143 dakika
  • BvS sinematik versiyon = 151 dakika
  • BvS ultimate versiyon = 181 dakika
  • Suicide Squad = 123 dakika

Tamam, ortalığı alevlere vermeden önce biraz sakinleşip, mantık çerçevesinde kendimize soralım.

Bu durum bizi endişelendirmeli mi? 

Farklı yönlerden ele alabileceğimiz bir soru bu. Bir tarafta stüdyonun geçmiş vukuatları, filmin acaba olması gerekenden kısa olması için ortada bir zorlama olup olmadığı endişesini doğuruyor. Film, iki ayrı yönetmen ile toplamda 6 aya yakın süren bir çekim süreci geçirdi. Ellerindeki materyalin açıklanan bu süreden çok çok daha fazla olduğu ve insanların da vizyonda izleyemedikleri “asıl film”i sonradan Blu-ray çıkınca görmeyi umut etmekten usandıkları bir gerçek. Bunun yanında Justice League’in ele alması gereken karakter sayısı ve hikaye noktalarının çokluğu da bu endişeyi destekliyor gibi gözüküyor.

Fakat şunu da aklımızdan çıkarmamak gerek; filmler belirli bir formül üzerinden işleyebilen, sabit bir mekanizmaya sahip yapımlar değildir çoğunlukla. Sinemayı ilginç kılan şey de bu. Bir filmin kalitesini sadece süresi üzerinden değerlendirmek mümkün değil. Eksiği olduğu gibi fazlası da olabilir. Bazı filmlerde 3 saat su gibi akıp gider, bazılarında ise 90 dakika saatler sürer. Burada bakmamız gereken en önemli etken Joss Whedon bana kalırsa. Yönetmenin, özellikle Avengers: Age of Ultron tecrübesinin burada rol oynamış olabileceğini düşünüyorum. O filme gelen en büyük eleştiri, stüdyonun eklemekte ısrar ettiği gereksiz sahneler ve üzerinde durulmamış anların dengesizliğiydi. Ben açıkçası Whedon’ın bundan bir ders çıkardığını, benzer bir durumu yaşamayacağını ve filmi tamamen kendisi çekmemiş olsa da Justice League’in çok daha odaklı, çok daha dengeli bir film olabileceğini düşünüyorum.

İşin sonunda bizim burada yaptığımız da sadece olasılık üzerinden varsaymak. Film 3 hafta sonra vizyona girecek ve o zaman değerlendireceğiz. Umarım filmle ilgili tek derdimiz, gördüklerimize doyamamamız ve daha fazlasını istememiz olur. Siz ne düşünüyorsunuz? Endişelenmeli miyiz?

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza katılabilir, bizi FacebookTwitter ve Instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Güne Ben Affleck ile Başladım

Saat sabahın erken saatleri. Benim için erken, senin için belki geç. Saat 9:30 işte. Başucumda...

PHILLIP SEYMOUR HOFFMAN RIP

Phillip Seymour Hoffman RIP... Oscar ödüllü oyuncu Phillip Seymour Hoffman New York'taki evinin banyosunda ölü bulundu....

Kapat