Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Amazon Yayın Haklarını Aldı, Yüzüklerin Efendisi Dizisi Geliyor !

 

Geçtiğimiz günlerde HBO, Amazon ve Netflix bir Lord of the Rings dizisi yapmak için yarış halindeydiler.  Sonunda Amazon kesenin ağzını açıp serinin yayın haklarını satın aldı. Warner Bros. ve Tolkien Vakfı ile anlaşmaya varan Amazon, diziyi Amazon Prime üzerinden seyirciyle buluşturacak. Anlaşmanın ilk detayları da gelmeye başladı.

Variety’nin yaptığı habere göre dizinin Fellowship of the Ring (Yüzük Kardeşliği) hikayesinin öncesinde geçmesi planlanıyor. Amazon şimdiden çok sezonlu bir dizi projesi düşünüyor. Amazon’un yaptığı anlaşma aynı zamanda olası spin-off dizileri de içeriyor. Yapılan anlaşmanın bir önemli noktası da Silmarillion ve Tolkien ölümünün ardından yayınlanan eserlerin anlaşma kapsamında olmaması. Tolkien Vakfı adına konuşan Matt Galsor :

” Amazon, J.R.R Tolkien’in orijinal yazılarını kaynak alarak, daha önce keşfedilmemiş hikayeleri ekrana getirmek için harika fikirlere sahip.”

hobbit_a

Gelin biraz konuşalım bu detayları, Amazon’un ne gibi planları olabilir ? Belli ki Yüzüklerin Efedisi ile uzun vadeli planları var. Game of Thrones’un finali ile oluşacak olan boşluğu doldurma niyetinde oldukları da belli.  Peki, bizi nasıl bir Yüzüklerin Efendisi uyarlaması bekliyor ?

Açıklamadan anlaşılacağı üzere, Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi veya Hobbit üçlemesinin  yeniden çekimi gibi bir planlama yok. Silmarillion göremeyeceğimiz kesin, o kapı şuanda kapalı gözüküyor. Amazon büyük ihtimalle yakın zamanda gördüğümüz Shadow of Mordor ve Shadow of War gibi oyunların yaptığı şekilde Lord of the Rings temasını kullanarak kendi alternatif hikayesini anlatacak. Endişeli miyiz ? Eh biraz. Nedeni basit aslında, 2014 yılında Hobbit: The Battle of the Five Armies faciasıyla sinemada Middle-earth ile kötü bir vedalaşma yaşadık, Shadow of Mordor/Shadow of War oyunları ilede hikaye anlamında aradığımızı bulamadık. Bunların üstüne, bir de şimdi, keşfedilmemiş bir hikaye adı altında Elf ile Ork’un aşk hikayesini konu alan bir Amazon dizisi gelirse, işte o zaman yüreğimiz kaldırmaz, Shire ovalarında ağıtlar yakarız. Sizin anlayacağınız iyi bir Tolkien uyarlamasına ihtiyacımız var. Biz en iyisi bekleyip görelim.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
Twitter, Youtube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Robotech Academy için Pamuk Eller Cebe!

Bilmiyorum kaçınız için bu geçerli ama Robotech benim çocukluğumdan en çok aklımda kalan çizgi dizilerden...

Jeff Goldblum, Independence Day Film Karakteri David Levinson İle Tanışırsa

Jeff Goldblum Independence Day: Resurgence’in tanıtımı için büyük emek veriyor. Her ne kadar Ryan Reynolds’un...

Kapat