Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

21. Yüzyılın Beethoven’ı Hans Zimmer’ın Sübjektif Sıralı En İyi 4 Soundtrack Albümü!

Hans Zimmer denen, ekmeğini notalarından çıkaran muhteşem bir adam var. Öyle muhteşem bir adam ki nereye elini atsa, elini attığı yerlerde adeta bir tohum ekiliyor, o tohum dallanıp budaklanıyor, karşınıza bir meşe ağacı olarak dikiliyor, size de o meşe ağacının yapraklarından damlayan notaların altında hayatın yorucu temposundan bir an da olsa kaçma fırsatı kalıyor. Biz de bu meşe ağacının altında yeterince oturduğumuzu düşünüyor ve o meşe ağacının arşa bakan 4 dalını şahsımıza münhasır düşüncelerimizle sıralamaya çalışıyor, aşağıdaki gibi bir liste ortaya çıkarıyoruz.

4) Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)geekstra_hans zimmer (1)

Batman v Superman: Dawn of Justice çok büyük bir hayal kırıklığı değil miydi sizce de? Karakterizasyon ve senaryo sorunları, mantık hataları falan filan. Ancak filmin onlarca günahı arasında bir elin beş parmağını geçmeyecek de olsa sevapları olduğunu söylememek yanlış olur. O sevaplardan birinin de filmin müzikleri olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz sanırım. Artık Zack’in elini sürmemesinden midir bilemem. Neyse özellikle Wonder Woman teması ile Bruce Wayne’in orijininin muazzam bir şekilde anlatıldığı sahnedeki müzikler efsane değil miydi? Tabii Hans Zimmer’ın hakkını verirken Junkie XL’in de hakkını vermemek doğru olmaz. Ona da buradan selamlarımızı yolluyoruz.

Albümün tamamını dinlemek için Spotify linkini aşağıya bırakalım efenim.

Önceki1 - 4Sonraki
Klavyenizi ← → kullanarak ilerleyin


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Devamını oku:
Balkon Keyfi 63: Batman Forever & Robin

Selam Gençler! Bu Balkon Keyfinde For Honor başta olmak üzere biraz oyunlardan sonrasında da yakın...

Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları Ev Sinemasında!

Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları çok yakında ev sinemasına geliyor! Bilbo Baggins’in macerası kaldığı yerden devam ediyor....

Kapat