• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right [Fragman] Arif v 216

FİLM

[Fragman] Arif v 216

kingis 18 Mart 2017


Background
share close

Türk sineması özellikle son dönemde hep aynı konseptte aynı filmleri yapıyor. Ya cinli perili korku filmleri, ya gereksiz ve boş aşk hikayeleri, yada küfürlü komedi oluyor. Hal böyle olunca farklı yapımlar, güzel yapımlar, eski güzel yapımların devamı bizi mest etmeye yetiyor.

gora ile ilgili görsel sonucu

Türkiye’nin her sanatta (edebiyat, sinema vs) bilim-kurgu geçmişi yok denecek kadar az. Bu noktada ise imdadımıza resmen Cem Yılmaz yetişiyor. G.O.R.A ve A.R.O.G Türkiye’nin bilim-kurgu alanındaki son yıllardaki nadir başarılı yapımlarındandı.

gora ile ilgili görsel sonucu

G.O.R.A ve A.R.O.G serisinin bir üçleme olacağını biliyorduk. Son dönemde Cem Yılmaz filmin isminin “Arif v 216” olduğunu açıklamıştı. Bugün ise kendi youtube hesabından bir fragman yayınladı.

Fragmanda eski filmlerden unutmadığımız replikleri duyuyoruz. Sonra ise ana karakterimiz Arif’e eski dostu 216’nın ziyarete geldiğini görüyoruz. İkiliyi nasıl bir macera beklediğini ise ileriki trailerlarda öğreneceğiz. Eski karakterlerden Arif’in karısı Ceku veya efsane karakter Komutan Logar ve yandaşları olacak mı, bilemiyoruz ?

Cem Yılmaz’ın bu seriye güzel bir iş daha ekleyeceğini umut ediyoruz. Ocak 2018’de çıkacak filmde Senaryoyu Cem Yılmaz yazıp Ozan Güven ile başrolü paylaşıyor. Umalım ki o tarih geldiğinde bol kahkaha attığımız, hikayesi sağlam bir Türk bilim-kurgu izleriz.

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.