Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[Fragman] Oralardan Bir Kral Bizlere El Sallıyor!

Guy Ritchie diye bir adam var bilir misiniz? Böyle alengirli çekim açıları kullanan, senaryo anlatımının kitabını yazmış ha bir de İngiliz aksanıyla müthiş bir kara mizah tonu yakalamış bir adam. Belki aranızda “Ben adam madam bilmem, film adı ver bana film film!” diye yüzüme karşı haykırmayı düşünen okuyucularımız vardır. O zaman size Snatch, Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Rock’n’Rolla veya Robert Downey’li Sherlock filmleri desem birini yakalar mısınız? Yakaladıysanız ne ala, yakalamadıysanız bir koşu gidin onları yakalayın sonra bana şu satırları yazdıracak olan hypeıma ortak olun.

Belki bileniniz vardır takvimlerimiz 12 Mayıs 2017’yi gösterdiğinde Guy Ritchie denen bu adamdan yeni bir film geliyor: King Arthur: Legend of the Sword… Meali Kral Arthur : Kılıç Efsanesi… Filmin kadrosunda Jax Teller’ımız (Sons of Anarchy), Raleigh Becket’imiz (Pasific Rim) Charlie Hunnam; mevcut dönemimiz Hollywood sinemasının jönlerinden Dr. Watson’ımız Jude Law; Peaky Blinders’ın Grace’si, The Mummy serisinin yeniden çekiminin kadın başrolü Annabella Wallis; bizim eski yeşil oğlan Eric Bana gibi isimler yer alıyor.

King Arthur ve King Arthur’un tarihçesi hakkında pek bir bilgim yok, pek oturup araştıracak gücü kendimde bulabildiğimi söyleyemem, sanırım ileride de bulacak gibi değilim.. Büyük ihtimalle başka bir yönetmenin elinden çıkacak olsa “meh” bir film olacak gözüyle bakar, DVD’sinin çıkış tarihini 0 heyecan ile bekler, DVD’si çıktıktan sonra oturur boş bir zamanımda izlerdim. Ancak filmin Guy Ritchie gibi bir ustanın ellerinden çıkacak olması beni inanılmaz heyecanlandırıyor, adeta zaman makinesi icat edip 12 Mayıs 2017’ye ışınlanma isteği yaratıyor. (Trivia : zaman makinesi icat edecek olsam ilk yapacağım iş bu olmaz tabii ki. Neyse çaktırmayın.)

Bu arada filmin gün içerisinde bizi 12 Mayıs 2017 tarihinde sinemalara göndereceğini umdukları final fragmanın yayınlamışlar, biz de oturduk izledik. Özellikle fragmanda görülen savaş sekansları ve Guy Ritchie’nin şahsınamünhasır çekim açıları bizim filme dair umutlarımızı inanılmaz bir şekilde yükseltiyor. Görülen kısa sekanslarda oyunculukların asla sırıtmadığını –kadronun zaten gideri var- net bir şekilde görebiliyoruz. Efektlerin de göz kanatmadığını gönül rahatlığıyla söylersek ve tekrar Guy Ritchie’nin filmin başında olduğunu belirtirsek filmin kötü olabileceğine dair ortada hiçbir şüphemiz kalmıyor. Özetle Kral Arthur GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR! Bize 12 Mayıs’ı bekleyip filmi izlemek kalıyor!

Neyse sözü daha fazla uzatmadan sizi fragmanla baş başa bırakalım!

 

Yazan : ModernMyth


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Kotobukiya New 52 ArtFx Serisinden Nightwing’i İnceledik!

Selam gençler! Geek Ganimeti hız kesmeden devam ediyor! 12.bölümde sizlere Kotobukiya'nın New 52 çizgi roman...

Muppets Mashup!

CBR sistesinin yaptığı bir mash-up galerisini paylaşmak istiyorum sizinle. Sanırım düzenli olarak takipçilerinin katılımıyla hazırladıkları...

Kapat