Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Fullmetal Alchemist’ten Yeni Görüntüler

Anime ve manga severlerin büyük ihtimalle en sevdikleri eserler arasında yer verdikleri bir isimdir Fullmetal Alchemist. Benim de öyle. Çok nadirdir ki bir yapım komedi, felsefe, aksiyon ve hikayeyi dinamik, derin bir karakter incelemesini bu kadar muntazam bir dünya düzeni içerisinde sunar.

Live action filmi yapılacağını öğrendiğimde heyecanımdan önce endişelerimin baş gösterdiği yapımlardan. Hala çekimser bir merak ile gelişmeleri takip etmekteyim.

Set görüntülerini gördüğümde sarı peruklu Japon aktörün hayal ettiğim Edward olmadığını gördüm ve filmin görsel efektleri, filtreleri ve postproduction renklendirmelerinin çok da fayda etmeyeceği kanısına vardım.geekstra_fullmetal-alchemist-1Anime ve mangada heyecanla izlediğim ve hayal ettiğim aksiyon sahnelerinin de live actiona taşınamayacağı kanaatini uzun zaman önce verdiğimden acaba filmden tamamen ümidi kessem mi diye düşünmedim değil.

Fakat kimi kandırıyoruz ki? 10 sezon Smallville, 7 sezon Grey’s Anatomy izlemiş ve Quantico izlemeye devam eden bir adam var karşınızda. Tabii ki Fullmetal Alchemist’in filmi çıktığında onu da izleyeceğim.

Bu kadar düşük beklenti seviyelerine rağmen paylaşılan son iki kare “belki en azından atmosferi etkileyici bir şekilde yaratmayı başarırlar” dedirtmedi değil. Özellikle tren garı sahnesi bana biraz umut verdi (her ne kadar Alphonse’un zırhının daha büyük olmasını istesem de).

Türkiye’de vizyona girer mi bilmiyorum ama Fumihiko Sori’nin yönettiği Fullmetal Alchemist’in 2017 Aralık’ta Japonya’da vizyona girmesi bekleniyor. Eminim 5 sene sonrasında bir Hollywood versiyonu yapılır.

Hollywood versiyonu çekilecek olsa sizce filmi kim yönetmeli ve Elric kardeşleri kim oynamalı?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Devamını oku:
MAN OF STEEL SATIŞA ÇIKTI!

Evet! Man of Steel Superman filmine sinemada gitmiş ve ayılıp bayılmış olanlar ya da kaçırma...

GOTHAM DİZİSİNDE BRUCE VE SELINA

FOX'un çekimlerine bu ay başlayacağı Gotham dizisinin Gordon'u geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Daha yan rollerde izleyeceğimizi...

Kapat