Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

THOR: RAGNAROK’un Fragmanındaki O Sahnenin Filmde Neden Değiştiği Açıklandı

Günümüzde fragmanlar bize her zaman filmde göreceğimiz sahneleri sunmayabiliyor. Büyük stüdyo filmlerinde fragmanların çoğunlukla yönetmenden çok pazarlama takımının kontrolünde olmasının bunda payı büyük. Sonuçta sette çekilen ve edit odasına ulaşan her sahnenin filmde yer alma ihtimali yok. Bunun yanında yapılan ek çekimler ve sonucunda silinen sahneler de karşımıza farklı şeyler çıkarabiliyor. Bunu en son çıkan Star Wars filmi Rogue One’da özellikle bolca görmüştük.

Bugünkü konumuz içeriğinde ise Thor: Ragnarok var. Filmin ilk fragmanında Hela’nın Thor’la bir şehrin ara sokağında karşı karşıya geldiğini ve çekici Mjolnir’i parçaladığını görmüştük. Filmde ise bu sahne Norveç’te deniz kenarındaki kırlık bir alanda gerçekleşmişti. Yönetmen Taika Waititi de geçtiğimiz günlerde, yaptıkları bu değişikliğin nedenlerini dile getirmiş:

“Durum şu. Ara sokaklar sakin yerler değil, ama çayırlar öyle. Değil mi?…Birkaç sahneyi New York’ta çekmiştik ilk olarak. Thor Dünya’ya Odin’i aramak için geldiğinde orada Doctor Strange ile bir araya geliyordu. Fakat daha sonra baktığımızda bu karşılaşmanın bu ara sokaklarda gerçekleşmesi çok da organik gelmedi. Ayrıca filmin o anına kadar olaylar çok hızlı geliştiği için, biraz sakinlik, tempoyu azaltmak daha doğru geldi…New York’un o şehir sesi, kornalar, arabalar, insanlar vs. bizim istediğimiz atmosfer için fazla gürültülüydü…Odin, Thor ve Loki’yi uzun bir aradan sonra ilk defa bir arada görmüşken, bu duygusal anın hakkını olabilecek en iyi ortamda vermemiz gerekiyordu.”

Yerinde bir tercihmiş gibi gözüküyor gerçekten. Siz ne dersiniz?

 

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza katılabilir, bizi FacebookTwitter ve Instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Devamını oku:
The Wolverine Hugh Jackman Yüzünden Kötü?

Eğer günümüzde oynadığı karakterler ile en çok özdeşleştirdiğimiz oyuncular kim diye sorulursa aklımıza ilk gelecek...

The Flash Filmine Yeni Yazar

The Flash filminin başı beladan çıkmıyor. Filmin ilk yönetmeni ve senaristi Seth Grahame-Smith’in filmden ayrılmasından...

Kapat