Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Epic Spell Wars Türkçe Olarak Geliyor!

Selam gençler! Biraz kasvetli bir Pazartesi gününden hepinize iyi haftalar!

Geçen hafta gördüğümde havalara uçmama neden olan bir haberden bahsedeceğim sizlere. Frpnet’in yaptığı habere göre çok çılgın ve matrak bir masa üstü kart oyunu olan Epic Spell Wars’un hakları, daha önce kutu oyun severler için Munchkin, Catan, Carcassone ve Citadels gibi klasikleri tamamen Türkçe olarak satışa sunmuş NeoTroy Games tarafından alınmış ve satışa çıkarmak için hazırlıklara başlanmış.

epicspellwars_productshot

Epic Spell Wars’u ilk olarak bana Ristto göstermişti ve Wil Wheaton’un Tabletop programında izlediğim zaman oyunun dinamiklerine bayılmıştım. Tabletop’da yayımlanan oynanış videosunu aşağıya koyuyorum.

Videodan görebileceğiniz üzere oyun aslında bir kart kombinasyon oyunu. 3 farklı büyü kartını yan yana getirip bir epik büyü oluşturuyorsunuz ve diğer oyuncuya saldırıyorsunuz. Tabi olay bu kartların özellikleri ve kart isimlerinde bitiyor. Öyle komik büyü kombinasyonları çıkartmanız mümkün ki, arkadaşlarınız ile kahkaha dolu bir oyun tecrübesi yaşamamanız mümkün değil.

Örneğin Sir Lootzor’s Two Faced Testikill epik büyüsü ile rakip oyuncuya iki yüzlü taşak vuruşu yapmanız mümkün. 🙂 Bu ve dahası sizi oyunda bekliyor.

Epicspellwars1

Her ne kadar bu oyun için ilk gördüğümde çok heyecanlanmış olsam da, daha sonra bir türlü satın alıp deneme fırsatım olamamıştı. İşte bu yüzden NeoTroy Games’ten gelen bu haber beni gerçekten çok sevindirdi.

Artık oyunu hem kolayca Türkiye’den satın alabileceğim hem de tamamen Türkçe olarak oynayabileceğim. Ayrıca Epic Spell Wars gibi özellikle çeviri kısmında ekstra özen gerektiren bir oyunun, kaliteli işler yapması ile kendini kanıtlamış NeoTroy Games’den gelecek olması da beni ayrı sevindirdi. Zira Munchkin’de oldukça iyi çeviri işi çıkarmışlardı.

Bu sefer işi bir adım öteye taşımaya karar vermişler ve çeviri konusunda oyunculara da söz hakkı vermişler. Bu nasıl olacak? Şöyle ki, oyunda yer alan kartlar için uygun olacağını düşündüğünüz çevirilerinizi şuradaki linkten görsellerin altına  yazıp NeoTroy Games’e iletiyorsunuz.

Onlarda gelen çeviri önerilerini değerlendirip, kullanmaya karar verdikleri çevirilerin sahiplerine emekleri karşılığı olarak aşağıdaki ödülleri veriyorlar.

1- En çok karta isim babalığı yapan arkadaşımıza: 1 adet Epic Spell Wars, 1 adet Spyfall, 1 adet For Sale hediye
2- 2. en çok karta isim babalığı yapan arkadaşımıza: 1 adet Epic Spell Wars, 1 adet Spyfall hediye
3- 3.lük : 1 adet Epic Spell Wars hediye
4- 4-5-6-7-8-9-10: Epic Spell Wars için %25 indirim kuponu
5- 10-20 arasına Epic Spell Wars için %15 indirim kuponu

Harika değil mi!

Haydi ne duruyorsunuz? Elinizi çabuk tutun ve çevirilerinizi hemen gönderin.

Oyunun Türkçe halini alıp oynamak için sabırsızlanıyorum.

Hadin


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Devamını oku:
KICK-ASS 2 SETİNDEN GÖRÜNTÜLER

Toronto'daki Kick-Ass 2 setinden, "The Colonel" karakterini canlandıran Jim Carrey ve "Night Bitch" olarak arz-ı...

Kevin Feige Deadpool, R-Rated Marvel Filmleri ve Solo Hulk Filmi Hakkında Konuştu

Deadline ile yaptığı bir röportajda Kevin Feige, Fox’un tüm beklentileri yerle bir eden Deadpool filmi...

Kapat