• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right NETFLIX
  • keyboard_arrow_right Netflix’in Death Note Filmi Yayın Tarihi İlk Fragman İle Beraber Geldi!

FİLM

Netflix’in Death Note Filmi Yayın Tarihi İlk Fragman İle Beraber Geldi!

ExOblivione 22 Mart 2017


Background
share close

Selam gençler!

Netflix’in bir Death Note filmi üzerinde çalıştığını biliyorduk. Dünyaca ünlü aynı isimli manga ve animeden uyarlanarak çekilen filmin ne zaman yayınlanacağı ve nasıl bir uyarlama olacağı merak konusuydu.

İşte bugün Netflix hem yayın tarihini hem de ilk fragmanı paylaştı.

deathnotte

25 Ağustos’ta sadece Netflix’te yayınlanacak olan film,Ölüm Tanrısı Ryuk’a ait olan ve içine adını yazdığınız kişiye ölüm getiren Ölüm Defter’inin dünyaya yanlışlıkla(!) düşmesini ve bir lise öğrencisi olan Light Yagami tarafından bulunup, defteri adalet adına suçluları öldürmek için kullanmasını işliyor. Ve derken olaylar gelişiyor. Tabi Netflix uyarlamasında Light Yagami, Light Turner (Nat Wolff) olarak değiştirilmiş.

nattwolf
Light Turner rolünde Nat Wolff’u izleyeceğiz.

Ayrıca filmde onu yakalamaya çalışan ezeli düşmanı L karakterinin rolünü de siyahi bir oyuncuya, Lakeith Stanfield’a vermişler. İlginç bir tercih olsa da bu tarz Amerikan uyarlamalarında görmediğimiz şeyler değil. Yaşasın politik doğruculuk! Meh.

Light Yagami’nin ezeli düşmanı ve onu yakalamak için and içmiş gizemli L karakterini siyahi oyuncu Lakeith Stanfield canlandıracak

Güzel olan, Ölüm Tanrısı Ryuk’a sesini veren pek sevdiğim Willem Dafoe’nun ta kendisi olması. Hani ufaktan Ryuk’a benziyor da namussuz.deathnote

Tsugumi Ohba tarafından yazılmış ve Takeshi Obata tarafından çizilmiş olan aynı adlı popüler manga serisinden filme uyarlanan ilk Death Note bu değil. Daha önce Death Note ve Death Note 2: The Last Name adında iki adet film uyarlaması çekilmiş ve özellikle Japonya’da iyi gişe başarısı elde etmişti.

Hatta bu iki film ülkemizde de festivallerde kendine yer bulmuştu.

deathnoteLlastname

Death Note benim sevdiğim animelerden biridir. Gerek ana karakterleri arasındaki akıl oyunları olsun gerekse adaleti ele alış şekli olsun izlemesi ve üzerine konuşması oldukça keyiflidir.

Netflix’in bu karanlık seriyi film olarak nasıl uyarladığını görmek için sabırsızlanıyorum.

25 Ağustos’a kadar şimdilik aşağıdaki 56snlik Türkçe altyazılı tadımlık duyuru fragmanını dibine kadar seyredelim!

Hadin

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.