Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Call of Duty Sinematik Evreni Geliyor

   Hepimizin bildiği üzere sinematik evren oluşturmak , günümüz sinema dünyasının en büyük trendlerinden biri durumunda. Marvel Sinematik Evreni’nin toplamda 4 milyar doları geçen bir hasılat rakamına ulaştığı düşünüldüğünde, bu durum pek de şaşırtıcı değil. Elbette ki her sinematik evren girişimi Marvel örneğindeki kadar iyi işlemiyor ve seyircinin beğenisini kazanamayabiliyor. Ancak şu ana kadar  hiçbir  sinematik evren filmi bütçesinin altında bir hasılat rakamı elde etmiş değil. Haliyle hiçbir yapım şirketi böylesine karlı bir treni  kaçırmak istemiyor. Buna dünyanın en büyük oyun stüdyolarından biri olan  Activision Blizzard Stüdyoları’da dahil. Bilindiği üzere Call of Duty serisi oyun tarihinin en çok hasılat yapan yapımlarından biri. Serinin yaratıcısı Activision Blizzard bu başarıyı, oyun evrenini bir sinematik evrene dönüştürerek devam ettirmek istiyor.
studios-915x420
    İngiltere’nin The Guardian gazetesine konuşan Activision Blizzard Stüdyoları başkanları Stacy Sher ve Nick Van Dyk,  çıkacak filmler ve kurmayı planladıkları sinematik evren hakkında açıklamalarda bulunmuş. Bunu yıllardır planladıklarını belirten Stacy Sher, bazı filmlerin  2011 yılında piyasaya çıkan Call of Duty : Black Ops gibi hikaye içinde hikaye barındırırken diğer filmlerin ise Modern Warfare serisinde olduğu gibi daha geniş boyutlu bir savaşı konu alabileceğini yada bu iki konunun karışımını da kullanabileceklerini belirtmiş. Van Dyk ise filmin  yüksek adrenalinli, enerjik ama aynı zamanda oyunlar kadar estetik olacağını söylerken , filmin kelimesi kelimesine bir uyarlama olmayacağını da sözlerine eklemiş. Evrenin yapısı hakkında ise Van Dyk, Marvel’in formülünü kullanacaklarını, aynı zaman çizelgesinde geçen , tutarlı temaları olan ve sürpriz yumurtalar içeren birbirine bağlı bir evren oluşturacaklarının altını çizmiş. Ayrıca ikili,  film evrenine paralel olarak , eski zamanlarda geçen (İkinci Dünya Savaşı, Vietnam Savaşı gibi) ve Netflix’in Marvel evrenine benzer bir televizyon evreni de oluşturmak istiyorlarmış.
d1d0ce0e3a7f6dc26165185eef3b0531a6db7fdb
   Açıklamalar alt alta konulduğu zaman Activision Blizzard’ın  gerçekten zor bir işe kalkıştığı söylenebilir. Sonuçta firmanın bu işe ayıracağı bütçe pek de az olmayacaktır.Evet belki yazının başında belirttiğim gibi sinematik evren filmleri  zarar etmiyor. Ancak serinin üzerinde ”oyun filmi ” yaftası olacağı için , başarısızlık durumunda ne derece bir prestij kaybı yaşanabileceği Ubisoft örneğinde gayet açık. Bu tarz bir prestij kaybının da firmanın gelecekte çıkaracağı filmlerin gişesine olumsuz yönde etki edebileceği bir gerçek.  Bu noktada Van Dyk’ın Activision Blizzard Studios’daki işine başlamadan önce Disney’in üst düzey yöneticilerinden biri olduğunu belirtmeliyim. Kendisi  Marvel ve Star Wars markalarının Disney tarafından satın alınmasında ve sonrasında bu markaların geliştirilmesinde önemli bir rol oynamış birisi. Başka bir deyişle Call of Duty Sinematik Evreni tüm olumsuz ihtimallere karşın emin ellerde görünüyor.
   Şahsen şu ana kadar sevdiğim oyunların beyaz perdeye pek de layıkıyla yansıtıldığını söyleyemem. Oyun filmleri söz konusu olduğu zaman sonuç benim için hep hayal kırıklığı oldu. Ancak  Call of Duty sinematik evreni fikir aşamasında  gayet iyi durmakla beraber işin başında tüm zamanların en başarılı film markalarından birinin mutfağında bulunmuş biri olması da hem seri hemde oyun filmlerinin geleceği açısından umut verici bir gelişme.
   Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sinematik evren formülü bir Call of Duty gibi bir oyun serisinde iyi bir şekilde çalışır mı? Yoksa Call of Duty’de kötü oyun filmleri kategorisinin bir sonraki halkası mı olur?
Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
İskandinav Mitleri #13: Ateş Devi Surtr

Daha önceki yazılarımda evrenin yaratılışı ve ardından oluşan Dokuz Diyar'dan bahsetmiştim. Surtr da evrenin yaratılışında...

Joss Whedon DC İçin Batgirl Yönetebilir!

Evet bomba gibi bir haber. Variety’nin haberine göre DC genişleyen Bat Ailesi filmler serisine Batgirl...

Kapat