Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

SQUARE ENIX’TEN THE AVENGERS OYUNU GELİYOR!

Selam gençler!

Geçtiğimiz hafta Square Enix yeni bir duyuru yapacağını duyurmuştu. Hatta Nintendo Switch’i  bekleyen oyuncular acaba Square Enix yeni bir oyun duyurusu mu yapacak konsola diye heyecanlanmıştı.

Lakin gelen duyuru çok daha şaşırtıcı ve beklenmedik bir oyunu ve işbirlikteliğini ortaya çıkardı.

Square Enix ve Marvel güçlerini birleştirerek uzun soluklu bir ortaklığa girdiklerini duyurdu. Şu an için üzerinde çalışılan ilk oyun olan The Avengers Project ile başlayacak bu uzun soluklu ve birden farklı oyunu kapsayan ortaklık ile oyunculara Avengers evreninden bütün karakterler, mekanlar ve unutulmaz anları yaşayabilecekleri özgün bir hikaye sunulacak.

avengersproject

Bu ortaklık kapsamında oyun dünyasının efsanevi karakteri Lara Croft’a yakışacak harika bir dönüş oyunu olan Tomb Raider ve devamı Rise of the Tomb Raider’ı geliştiren Crystal Dynamics ve özellikle Deus Ex serileri ile tanınan Eidos Montreal stüdyosu The Avengers projesinde beraber çalışacaklar.

Duyuru ile beraber bir de video yayınlandı.

Benim fikrimi soracak olursanız, Crystal Dynamics’in oyun yapım gücünü böyle büyük bir projeye harcayacak olması biraz canımı sıktı. Zira kendilerinden yeni bir Tomb Raider oyunu görmeyi tercih ederdim. Umarım böyle olmaz ve yeni bir Tomb Raider oyunu daha görürüz kendilerinden.

Avengers projesinin nasıl olacağı ise ayrı merak konusu. Umarım Disney İnfinity gibi böyle oyuncaklı falan bir oyun yapmaya kalkmazlar. Yapılan duyurudan sanki MMO kokusu da almadım dersem yalan olur. Şahsen adam gibi bir 3.şahıs kameralı Batman Arkham Asylum serisi tadında Avengers oyunu görmek keyifli olurdu.

Yine de işin içinde Square Enix olunca insanın aklına türlü türlü kötü şey geliyor. Sonuçta para kazanmak birinci amaç ve büyük ihtimalle yan oyun olarak bir dolu mobil çer çöp de çıkartacaklardır.

Biz bu oyunu radarımıza aldık. Yeni detayları merakla bekliyor ve yakından takip ediyor olacağız.

Hadin.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Devamını oku:
Justice League : Dawn of Fun

Geçen sene beyazperdede sahne almış bir film vardı görmüşsünüzdür, görmemişseniz illaki kötü şanından dolayı duymuşsunuzdur....

Ghost in the Shell Filmi Geliyor!

Snow White And The Huntsman filminin yönetmeni Rupert Sanders kült manga/anime serisi (ki seri demek de ne...

Kapat