Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

SQUARE ENIX’TEN THE AVENGERS OYUNU GELİYOR!

avengers-project-1920x1080

Selam gençler!

Geçtiğimiz hafta Square Enix yeni bir duyuru yapacağını duyurmuştu. Hatta Nintendo Switch’i  bekleyen oyuncular acaba Square Enix yeni bir oyun duyurusu mu yapacak konsola diye heyecanlanmıştı.

Lakin gelen duyuru çok daha şaşırtıcı ve beklenmedik bir oyunu ve işbirlikteliğini ortaya çıkardı.

Square Enix ve Marvel güçlerini birleştirerek uzun soluklu bir ortaklığa girdiklerini duyurdu. Şu an için üzerinde çalışılan ilk oyun olan The Avengers Project ile başlayacak bu uzun soluklu ve birden farklı oyunu kapsayan ortaklık ile oyunculara Avengers evreninden bütün karakterler, mekanlar ve unutulmaz anları yaşayabilecekleri özgün bir hikaye sunulacak.

avengersproject

Bu ortaklık kapsamında oyun dünyasının efsanevi karakteri Lara Croft’a yakışacak harika bir dönüş oyunu olan Tomb Raider ve devamı Rise of the Tomb Raider’ı geliştiren Crystal Dynamics ve özellikle Deus Ex serileri ile tanınan Eidos Montreal stüdyosu The Avengers projesinde beraber çalışacaklar.

Duyuru ile beraber bir de video yayınlandı.

Benim fikrimi soracak olursanız, Crystal Dynamics’in oyun yapım gücünü böyle büyük bir projeye harcayacak olması biraz canımı sıktı. Zira kendilerinden yeni bir Tomb Raider oyunu görmeyi tercih ederdim. Umarım böyle olmaz ve yeni bir Tomb Raider oyunu daha görürüz kendilerinden.

Avengers projesinin nasıl olacağı ise ayrı merak konusu. Umarım Disney İnfinity gibi böyle oyuncaklı falan bir oyun yapmaya kalkmazlar. Yapılan duyurudan sanki MMO kokusu da almadım dersem yalan olur. Şahsen adam gibi bir 3.şahıs kameralı Batman Arkham Asylum serisi tadında Avengers oyunu görmek keyifli olurdu.

Yine de işin içinde Square Enix olunca insanın aklına türlü türlü kötü şey geliyor. Sonuçta para kazanmak birinci amaç ve büyük ihtimalle yan oyun olarak bir dolu mobil çer çöp de çıkartacaklardır.

Biz bu oyunu radarımıza aldık. Yeni detayları merakla bekliyor ve yakından takip ediyor olacağız.

Hadin.


Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...
Menu
Devamını oku:
geeknerd-simpsons
Geek Misin Nerd Müsün?

Vay be... Adamın biri oturmuş Geek'lik ve Nerd'lük kavramının matematiksel ayrımını yapmış. Bu ayrımı yapmak...

Alycia Debnam Carey as Alicia and Maestro Harrell as Matt Sale - Fear the Walking Dead _ Season 1, Episode 1 - Photo Credit: Justin Lubin/AMC
FEAR THE WALKING DEAD 1X02

AMC'nin The Walking Dead spinoff'u Fear the Walking Dead'in ilk bölümü dün gece Amerika'da yayınlandı....

Kapat