Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Gotham’ın Yapımcılarından Superman Prequel’i Metropolis Dizisi Geliyor !

Bu aralar büyük stüdyolar, tıpkı Netflix, Amazon Prime ya da Hulu gibi kendi streaming servislerini kurma derdine düştüler. Disney yakın zamanda kendi servisini aktif hale getirmeye hazırlanıyor hakeza Apple bile kolları sıvamış ve dizi işine girme planları yapmakta. Yarıştan geri kalmak istemeyen DC, şu sıralar kendi platformunu açma çabası içerisinde. Anlayacağınız önümüzdeki yıllarda ortalıkta epey bir platform kol gezecek. Her birine üye olmak haliyle pek mümkün değil. Bu noktada ise platformların sahip oldukları orijinal ve sadece o platformda izlenme imkanı olan içerikler devreye giriyor. DC hizmete sunmaya hazırlandığı bu dijital platformuna özel olarak önce Titans dizisini duyurmuştu şimdi ise bir Superman prequeli olacak olan  Metropolis dizisini yapmaya hazırlanıyor.

Dizinin yapımcılığını Gotham dizisinin de yapımcılıklarını yapan John Stephens ve Danny Cannon isimleri üstlenecek. Dizinin prodüksiyonun bu yılın sonlarına doğru başlaması ve 13 bölüm sürecek olan ilk sezonun 2019 yılı içerisinde yayınlanması planlanıyor. Dizi, Superman’in henüz Metropolis semalarında uçmaya başlamadan önceki dönemde geçecek ve odak noktası olarakta Lois Lane ve Lex Luthor karakterlerini alacak. Lois Lane ve Lex Luthor ikilisi beraber sınırbilimin dünyasını, şehrin karanlık ve tuhaf sırlarını araştıracaklar.

Belli ki bu yeni dizimiz Metropolis tıpkı Gotham’ın izlediği gibi bir yoldan ilerleyecek. Esas kahramanımızın sembolü olan şehirde yan karakterlerin hikayesini anlatacak. Gotham’ın halihazırda Batman olmadan Gotham’ı anlatma çabasına ve dizinin yaşadığı kafa karışıklığına şahit olurken üstüne aynı konsepti kucaklamaya hazırlanan bir Metropolis dizisi geliyor. Henüz yayınlanmamış olan Krypton dizisi de benzer olarak  Superman’den önceki bir dönemi konu alıyor. Anladığım kadarıyla, 10 sezonluk Smallville macerasının ardından DC eşrafı Superman’i anlatmayı beceremediklerine karar vermiş ve o yüzden yollarına Superman olmadan devam etme kararı almışlar ki önümüze bu dizileri çıkartıyorlar. En mantıklı açıklama bu gibi duruyor.

Gotham ile Batman’in kötü adamlarının doğuşuna, Bruce Wayne’nin Batma olma çabalarına ve Jim Gordon’un polislik maceralarına tanık oluyoruz. Nispeten izlenebilir işler çıkabiliyor. Fakat Metropolis ne anlatacak arkadaşlar ? Lex Luthor’un karakter gelişimini mi izleyeceğiz ? Ee Smallville yeterince gösterdi zaten bize. Lois Lane’in gazetecilik maceralarını ve kariyerini mı izleyeceğiz ? Gerçekten kim merak ediyor ? Bu ikili Metropolis şehrinde ne gibi sırları araştırıp açığa çıkartacaklar merak ediyorum doğrusu. Spinn-off dizi olarakta Perry White’ın çocukluğunu izleriz. Demedi demeyin.

Siz bu yeni DC dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce iyi bir iş ortaya çıkacak mı ? Yorumlarda belirtin konuşalım.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Supernatural 11. Sezon 17. Bölüm Fragmanı (Türkçe Altyazılı)

31 Mart'ta izleyeceğimiz yeni bölümün adı Red Meat. KURTADAM SALDIRISI! Sam ile Dean iki kişiyi kaçıran...

Bryan Fuller Hala Hannibal 4. Sezon Diyor

Adam ümit taciri gibi ne zaman aklımızdan çıksa bir yerlerden çıkıp “Hannibal’in 4. Sezonunu yapmak...

Kapat