ANİME

Çizgilerin Gücü Adına

Geekstra 10 Aralık 2012


Background
share close

Geçtiğimiz ay 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na yolu düşenler belki de kitabın tanıtımına ve imza gününe denk gelmiş olabilir. Çizgilerin Gücü Adına bir çizgi film kitabı. FRP.net’ten aşina olduğumuz Kayra Keri Küpçü tarafından yazıldı ve Gerekli Şeyler etiketiyle seçkin kitapçılarda yerini aldı. Ayrıca kitabın önsözünün Sevin Okyay tarafından yazıldığını da belirtmekte fayda var.

Hem kitabın barındırdığı sınırsız nostalji, hem de adını dahi hatırlamadığım tonlarca çizgi diziyle beni yeniden buluşturmuş olması, bu kitabı daha anlamlı kılıyor. Okuyun okutun!

Arkadaşlarınızla konuşurken aklınıza gelip bir türlü dilinizin ucundan çıkmayan çizgi filmlerin kitabı.

2000 yılından önce ülkemiz televizyonlarında yayınlanmış tüm çizgi filmleri bu kitapta bulacaksınız. Bu kitap, Türk televizyonculuk tarihi açısından da önemli bir kitap olması dışında; çocuklarınıza bırakabileceğiniz rengarenk, anılarla dolu bir miras olacak. Kafanıza takılan bir çizgi film olduğunda her an elinizin altında bulunması gereken, hatırladığınız ve hatırlayamadığınız çizgi filmlerin olduğu bir kaynak kitap.

Hâlâ çizgi film izliyorsanız ve eski çizgi filmleri anıyorsanız bu kitap sizin başucunuzdan eksik olmayacak!

“Geride kalmış mutlu anları hatırlamaya hazırlanın. Çizgilerin Gücü Adına, televizyonculuk tarihi açısından da önemli bir kitap bence. Şimdi Shrek, Buz Devri, Madagascar, vb. ortalığı kasıp kavuruyor. Onlar yokken bunlar vardı işte.”
– Sevin Okyay

Yazan: Kayra Keri Küpçü
Editör: Güliz Dülgeroğlu Küpçü
Kapak Resmi: Ertaç Altınöz
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 208 – Renkli

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.