Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

FIREFLY + LEGO = GÜZEL… :)

Bu sene her sene olduğu gibi benim gibiler için Kuzey Amerika kıtasının batı sahilinde bulunan, hayvanat bahçesiyle meşhur San Diego şehrinde, belli bir ücret karşılığında 3 günlük de olsa cennetin kapıları açıldı: ComicCon!

Bu sene yine her sene olduğu gibi keşke orada olabilebilseydimlerle (biliyorum bir kelime değil) geçirdim Temmuz ayını. Amma ve fakat bu sene geekliğimi biraz daha zedeleyen Firefly’ın 10. yıl panelini kaçırmış olmamın verdiği yara.

Neyse konudan çok saptım işin özü Joss Whedon’un 2002~2003 seneleri arasında Fox’ta yayımlanan “Firefly” dizisi ve 2005 senesinde vizyona giren “Serenity”nin hastasıyım.

Firefly bana kalırsa gelmiş geçmiş en iyi televizyon dizisi olabilecekken bazı “‘%+^%+” televizyon yöneticilerinin sabırsızlığı üzerine kısa kesilmiş bir baş yapıt.

Tüm bu zırvalamalarım niye mi? Çünkü bunları buldum!

serenity02

70bin parçadan oluşan ve geminin içinin de modellendiği bir Lego Serenity!!!!!!

“brickfrenzy” isimli adı üstüne legolarla kafayı sıyırmış muhteşem insan 21 ay boyunca 475 saat harcayarak oluşturmus bu parçayı.

serenity03

Galerinin devamını görmekiçin brickfrenzy’nin flicker hesabına uğrayın.

Öte yandan “tbone_tbl” adlı bir Lego ve Firefly hayranı resmi bir Lego Serenity Seti’nin oluşumu için lego.cuusoo.com sitesinde 10,005 destekçi topladı.

thumb640x360

lego cuusoo’nun yanıtı kısaca şöyleydi.

“tebrikler 10bin kişi toplamışsın. Biz burayı yetişkin lego severlerin projelerini sunmaları için yaptık.

Serenity’nin güzel bir modellemesi yapılmış ama biliyorsun ki lego bir çocuk oyuncağı. Dolayısıyla hangi yaş gurubuna hitap ederse etsin, içeriğin çocuklara uygun olması gerek.

Serenity ve Firefly serisi cocuklara uygun olmadığı için projen reddedildi.”

Lego.Cuusoo’nun açıklamasının orijinali.

Tamam insan yiyen Reaperlar var, söz konusu evrende saygı değer bir mesleği olan Inara var ve isterse seni kolaylıkla 70bin parçaya bölebilecek deli ama çok sevilesi River var ama n’olurdu sanki bir Lego Serenity playsetimiz olsaydı?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
15-16 ŞUBAT’TA KONTAKT 4’TE BULUŞALIM!

Kontakt'ı bilen biliyor. Ben uzun uzun anlatmayacağım. Ayrıca alt tarafta yer alan bültende kendileri çok...

Netflix’in Godless Kadrosuna Yeni İsimler Eklendi

Steven Soderbergh’ın yönetici yapımcılığını üstlendiği Netflix’in Western dizisi Godless kadrosuna yeni isimler dahil oldu. Westernlere...

Kapat