Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Uncanny Avengers #1-2 İncelemesi

Ve evet Marve Now! dönemi başladı. İlk üç haftanın sonunda okuma fırsatı bulabildiğim ya da okumaz olaydım dediğim belli başlı serileri kısa kısa incelemeye karar verdim. Marvel ilk olarak Uncanny Avengers ile giriş yaptığından ben de önce bu seriye giriştim doğal olarak. İkişer hafta arayla ilk iki sayıyı okuma fırsatım oldu. Baştan uyarayım bol bol spoiler var yazıda…

Avengers vs X-Men serisinin sonunda Cyclops’un Charles Xavier’i öldürüşüne tanıklık etmiştik. Bu sayıda kaldığımız yerden devam ediyoruz sayılır. Özetle: Wolverine kendine hiç yakışmayan bir biçimde çıkıp, geniş bir kitle karşısında, ağlak bir cenaze konuşması yapıyor sayının başında. Cyclops S.H.I.E.L.D. tarafından tutulduğu güvenlikli mi güvenlikli fasilitede ziyaretleri kabul ediyor, Xavier’in cenazesinin hemen ardından. Rogue ile Xavier’in mezarı başında ağlamakta olan Scarlet Witch karşılaşmasına tanıklık ediyoruz sonrasında.

İlk sayının sonuna kadar -ne yalan söyleyeyim- beklentimin çok üstünde bir başlangıç yapmıştı seri ama sonra n’oldu? Red Skull belirdi ve tadı tuzu kaçtı derginin. Xavier’ın beynini ele geçiren Red Skull’ın maceralarını okuyacak olmak her ne kadar canımı sıkmış da olsa 2. sayıyı da oturdum okudum. İlk sayıdan sonra çok sönük bir devam sayısı olmuş Uncanny Avengers #2.

Ayrıca yine ilk sayıda Cassaday’in Wolverine/Logan çizemediğini hatırlamış ancak genel olarak derginin çizgisinden çok rahatsız olmamıştım vefakat 2. sayının çizgisi, özellikle Red Skull’ın göründüğü panellerde bir hayli kötüydü. Resmen rahatsız etti. Örselendim.

Thor ve Captain America’nın bol bol etraflarına bakındığı, Wolverine’in yürümeye doyamadğı, Red Skull’ın Xavier’in beyni sayesinde mutant güçlerine kavuşup kahkahalar atmaktan helak olduğu bu güzide sayının ardından, seriyi yalnızca olan bitenden haberdar olmak için hızlı hızlı okuyup geçeceğim diğer Marvel serilerinin yanına eklemiş bulunuyorum.

Rick Remender’in asla müthiş bir yazar olduğunu düşünmemiştim, fikrim değişmedi. John Cassaday’i -belki de Planetary yüzünden- pek severdim, hayal kırıklığına uğradım.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
CAPTAIN AMERICA: THE WINTER SOLDIER [YENİ FRAGMAN]

4 Nisan'a ne kaldı? Şunun şurasında 1 ay. Doğal olarak Captain America 2 ile alakalı...

Jon Favreau’dan Yeni Film: CHEF

Jon Favreau uzun süredir çok beğendiğim bir oyuncuydu. Sonra yönetmenlik kariyeri patladı. 2001 senesinde Made,...

Kapat