Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

DISNEY LUCASFILM’İ ALIYOR!

Ya ne diyeyim ki şimdi buna?…

Star Wars evrenine dair daha fazla içerik üretileceğine mi sevineyim yoksa Disney’in Star Wars evrenini sömürüp p!ç etmesinden mi endişe edeyim? Biliyorum Disney Marvel’i satın aldığında da aynı telaşın içerisindeydim. “Wolverine’in Mickey Mouse ile sek sek oynamadığı kalmıştı zaten” demiştim. Ha… Disney beni utandırdı mı? Eh biraz belki azıcık falan ama Disney’in “tüm aile için” felsefesinin, bünyesindeki tüm markalar için bir baskı unsuru olabileceğini düşünen bir tek ben değildim herhalde.

Tabii bir de işin finansal tarafı var. Açıklamalara göre Lucasfim ve bünyesindeki tüm alt şirketler yani, Lucasarts, Skywalker Sound, Industrial Lignt & Magic Disney’e 4,05 Milyar Dolar’a patlayacak. Yani parasını çıkarmak için neler yapacağını bilmiyoruz Disney’in.

2015’te Star Wars Episode 7 geliyormuş mesela. Karakter lisansları, merchandising vs zaten Disney’in en iyi yaptığı şey. İşin cılkı çıkmayacak mı acep? Disney Marvel’i aldığından beri daha fazla Marvel karakterli filmin yapıldığı bir gerçek (1998-2009 arası yılda ortalama 2 film, 2009-2015 arası yılda ortalama 3 film yapıldı/planlanıyor). Kötü mü oldu? Tabii ki hayır. Fakat aynı şeyi Star Wars ve Indiana Jones  franchise’ları için yaparlarsa “Oh Star Wars’a doyuyoruz” mu deriz yoksa “hay @mk p!ç ettiniz serileri” mi?

Tek bildiğim şey Kingdome Hearts’ta Mickey’nin yanında Wolverine ve Darth Vader görmek istemediğim.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
S.H.I.E.L.D. UZUN FRAGMAN!

Agents of S.H.I.E.L.D. teaserını daha önce yayınlamıştık hemen ardından şööyle uzun ve ferah bir fragman...

GPoD 24 – 2015 Dizileri İlk Bölümler

Selam Gençler! Yep yeni bir GPod ile karşınızdayız! Hatırlarsanız geçen GPod bölümünde 2015 Sonbahar TV...

Kapat