Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

HUNTED

Bana kalırsa İngiliz dizi formatı dram için birebir. Genelde 8 bölümü geçmeyen sezonlarıyla kendi içinde bütünleşik doyurucu yapımlar ortaya çıkartıyorlar. Bunun en güzel örneği Sherlock olsa gerek. (Konu sitkom ve komediler olduğunda aynı formatın benim için çok irite edici bir hal aldığını eklemeliyim. 6 bölümlük sitkom sezonu mu olurmuş arkadaş?!)

Hunted BBC One’un 8 bölümlük yeni sezon dizisi. Daha ilk bölümden seyirciyi avcunun içine almayı başarıyor. Tamam ilk bölümün ilk yarısı olması gerektiği gibi heyecan ve askiyon dolu olmayabilir. Her saniye bize bir başka casusluk klişesini de andırıyor olabilir ama biraz sabır bize tünelin sonundaki ışığı gösteriyor.

Sam, “Byzantium” adında İngiltere merkezli özel bir istihbarat şirketinin ajanıdır. Kuzey Afrika’da bir görev sonrası bilinmeyen bir sebep ve yine bilinmeyen bir örgüt tarafından hedef alınır. Sam hayatını kurtarır ama karnındaki bebeğini kaybeder. Bir yıl kadar fiziki olarak iyileşip, kimin ve neden kendisini öldürmek isteyebileceğine dair araştırmalar yaptıktan sonra çat kapı eski ofisine geri gelir, iş başı yapar.

Biliyorum “bu mu yani?” diyorsunuz ama zaten olayın güzelliği burada. Klişelerin üstüne sadece bir twist atarak başlıyor. Ben buradayım diyor, aslanın ağızına elini koyuyor, ve bize “bilin bakalım ben 1 sene boyunca ne için hazırlandım?” diyor.

X-Files’tan tanıdığımız Frank Spotnitz’in hem yapımcılığını hem de yazarlığını yaptığı dizide baş rol Melissa George’un.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Alien Covenant’tan Son Yemek Fotosu

Ridley Scott’un çok beklenen Alien’e prequel, Prometheus’a devam filmi olacak Alien: Covenant’tan yeni bir görsel...

[Fragman] Yarının Sınırında için yeni TV spot

Geçenlerde Tom Cruise muhabbeti açıldı Kafkaeskle (niye açıldıysa) ve Tom Cruise’i artık böyle aksiyon filmlerine...

Kapat