Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

LAST RESORT

“Oooo… Yine bir Amerikan süperioist dizi daha…” diye başladım “Last Resort”a. Yanılmamışım ama dizinin benim sarkastik tonlamamı hakettiğini düşünmüyorum.

Tamam “Yaşasın Amerika” teması illa ki var. “Hatasız kul olmaz” teması da… Beni tilt eden “Ben okadar iyi bir Amerikalıyım ki Amerikan hükümeti bi bok yese bile ben Amerika’nın onurunu savunurum çünkü Amerika dünyanın en iyi ülkesi” teması ki o da var.

Ama tüm bunlara rağmen benim bu diziyi sevmiş olmamın sebebi (ortalama ilgi çekicilkte olan konusu ve bu aralar herkesin denediği ve bir türlü beceremediği “global” ölçekli konsepti ile bile) harmanı.

Bileniniz var mı bilmiyorum ama “S” ile başlayan bir yemek şirketinin kendi adını taşıdığı efsane bir çorbası vardır. Çorbanın iyi veya kötü olduğunu tartışmayacağım (ikinci şık) ama çorbanın olayı, çorbadaki malzemeleri genellikle o gün menüde olmayan fakat bir veya bir iki gün öncesinin yemeklerinden tanıyor olmanız.

Şimdi o çorbanın tadından yenmez bir gastronomi harikası olduğunu düşünün (oha uçtum :D! Dizi o kadar da iyi değil ama “S” çorbasının anısını bilenler için bu kadar da abartı sanatı olsun değil mi?). Çorbanın malzemeleri belki bireysel yemeklerde kullanılacak kadar iyi değil ama o gastronomi harikası çorbanın içinde harmanlanıp verdiği tat, misssss.

Yukarıda dediğim gibi casting, oyunculuk, görsellik, yazarlık ve konu ortalama… ama atmosferi o kadar başarılı bir şekilde onları bir araya getirmiş ki, olan bitenin içine sizi alıyor (oh metaforlar ve benzetmelerin ardı arkası kesilmiyor) ve hikayeyle birlikte sürüklüyor.

Ha, dizinin konusunu anlatmayı unuttum. ABD donanmasının en güçlü deniz altısı USS Colorado, bir özel tim birliğini kurtarıp geri dönmektedir (USS Colorado bir nükleer deniz altı bu arada). Ani bir ikincil kanal emri gelir. Emir Pakistan’a iki nükleer başlıklı füze atılması için gelmiştir ama kaptan bu emirin neden ikincil bir kanaldan geldiğini sorguladığında, ABD donanması tarafından bombalanır. USS Colorado ve ekibi zar zor kurtulduktan sonra NATO’un erken uyarı üssünün bulunduğu bir tropik adayı işgal eder ve tüm dünyaya bu adayı özerk olarak ilan eder.

Yorumlarınızı beklerim…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Criterion Collection’un En Güzel 19 Kapağı

Criterion Collection deyince ne geliyor aklınıza? Benim aklıma üniversite yıllarında “entel” olma çabasıyla Criterion Collection’a...

Spider-Man Setinden Videolar!

Geçenlerde sizlerle Spider-Man: Homecoming filminin setinden görüntüler paylaşmıştım. Şimdi çekimlerden videolar düşmeye başladı! https://twitter.com/AtlantaFilming/status/753316199614865412 https://twitter.com/AtlantaFilming/status/753317672755036160...

Kapat