• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Moone Boy

DİZİ

Moone Boy

Geekstra 16 Eylül 2012


Background
share close

Moone Boy tam bir İrlanda / Britanya dizisi (evet bir Britanya dizisi-politically correct!). Bu Britanyalılar komedilerinde ve bilimkurgularında en absürt şeyleri bile çok olağan ve doğal, akıcı bir forma sokmayı çok iyi beceriyorlar. Black Books, IT Crowd, Dr. Who, Coupling gibi dizileri aklınıza getirin ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Moone Boy da böyle bir dizi. IT Crowd’dan tanıdığımız Chris O’Dowd’ın kendi çocukluğuna dayalı olarak yarattığı (aynı zamanda yazıp, oynayıp, yapımcılığını yaptığı) Moone Boy, 22 dakikalık melo bir komedi. Ana karakterimiz Martin Moon adında 12 yaşında bir çocuk. İrlanda’nın küçük bir kasabada annesi, babası, 3 ablası ve hayali arkadaşı Sean ile yaşamakta olan Martin, kendi halinde, mutlu, sevimli ve pozitif bir çocuk. Ne yazık ki çocuk olmak pek kolay bir iş değil ve çocukluğu yaşanabilir kılmanın en iyi yolu, iyi bir arkadaşa sahip olmak. Martin’in sanal arkadaşı Sean işte burada devreye giriyor.

Dizi bana ‘Calvin & Hobbs’ ve ‘About A Boy’ karışımı gibi geliyor. Martin’in kendine arkadaş olarak yarattığı Sean’ın bir yetişkin olması, yetişkin olmasına rağmen pek olgun olmaması ve pasif olması bazen Martin’in bu ikili içinde daha olgun bir kimliğe de büründüğü (büründüğü güzel kelimeymiş :D) oluyor.

Martin ve Sean’ı izlemek başlı başına keyifli ama Moone Ailesi de çok başarılı karakterlerden oluşuyor. Kendi evinde çocukları tarafından domine edildiğini hisseden pasif bir baba, feminist bir anne ve asi, feminist ve bıyıklı olmak üzere üç abla.

Kısacası sevimli, komik ve mütevazi bir İrlanda komedisi isteyenlere Moone Boy tavsiyemdir.

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.