• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right THE MOB DOCTOR

DİZİ

THE MOB DOCTOR

Geekstra 20 Eylül 2012


Background
share close

House bittiğinden beri yeni bir Doktor dizisine ihtiyacım var (evet bu bir ihtiyaç). Ne yalan söyleyeyim The Mob Doctor’un bu ihtiyacımı gidereceğinden pek ümitli değildim. Dizinin ilk bölümünü izledikten sonra da bu fikrim değişmiş değil. Fakat izlemeye devam edecek misin diye sorsanız? E, pek tabii…

İlk bölümünden önce teaser vb. şeylerini hiç izlememiştim. Sadece dizinin çıkacağını, ‘My Boys’ dizisinden sevdiğim Jordana Spiro ve ‘Friday Night Lights’ da en sevdiğim karakter olan QB1 ‘Matt Saracen’ı canlandıran Zach Gilford’un oynayacağını biliyordum.

Durarara’yı yeni izlediğim için benim aklımdan türlü türlü fikirler geçmişti.

“Chicago mafyası savaşlarında parası olan herkese hizmet veren bir kız doktor. Uff çok seksi! Tıp okulundan terk. Babası kardeşi falan mafya mensubu. Veteriner kliniğinde asistanlık yapıyor ama geceleri bıçaklanmış İrlandalı/İtalyan mafya adamlarını iyileştiriyor. Tabii bu klinik bir “sanctuary” olmalı! Düşman bile olsalar burada geçici ateşkes olmalı; Angel’deki Lorne’un barı gibi… evet, evet! Arada köpekler, kunduzlar falan gelir evet!”

Tabii ki dizinin kafamdaki senaryo ile bi ilgisi yoktu (açılışın veteriner kliniğinde olması dışında). Konu şu:

“Grace Devlin bir cerrahtır. Normal bir hastanede çalışmaktadır ama aynı zamanda herkesten sakladığı ikinci bir kimliği vardır. Chicago’nun mayfa doktorudur… Grace, bu hayata kumar borçlarını ödeyemeyen kardeşinin hayatını kurtarmak için girmiş, bir türlü çıkış yolu bulamamakta öte yandan mafyaya doktorluk etmenin verdiği heyecana yavaş yavaş bağımlı hale gelmektedir… ”

Şimdilik “dizi” oluğu için (ve ben de leş bir adam olduğum için) ve Zack Gilford oynadığı için izlemeye devam edeceğim ama sezon ilerledikçe izleyicileri cezbedecek bir hikayenin de ortaya çıkma ihtimali var gibi…

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.