Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

THE NEIGHBORS

Bu diziyi ilk duyduğumda Kafkaesk ile aramızda:

R.ist.T.O.: herhalde ‘3rd Rock from the Sun’ çakması bişiy olacak

Kafkaesk: yok ya tam tersi galiba tüm mahalle uzaylı ve bir insan ailesi bu mahalleye taşınıyor

R.ist.T.O.: hadi ya… ne diyorsun izler miyiz?

Kafkaesk: bakarız herhalde…

R.ist.T.O./Kafkaesk: ne leş adamlarız lan…

Ve tabii ki izledim… yukarıdaki muhabbetin ötesini bekliyorsanız bu diziden, hiç yorulmayın. Özgünlük namına tek bir molekülü yok bu dizinin.

Bir uzaylı gemisi görev için, bir dolu iguana benzeri uzaylı ile dünyaya gelir. İnsan kılığına girerek bir siteyi komple satın alırlar. Gezegenlerinden uzun bir süre haber alamayan bu uzaylıların arasından bir çift “eee yeter artık bekle bekle nereye kadar amk!”  diyerek çekip gidince sitedeki evlerden biri boşalır ve oraya tipik bir “Amerikan” ailesi taşınır.

Uzaylı aileler ve insan ailesi arasındaki kontrast ile insanlığı biraz daha anlama, insanlığa dışarıdan yapılan gözlemlerle komik espriler yapmak gibi zaten her uzaylı dizisinin yaptığı (hani uzaylıların üzerine yorum yapmak, bu tür uzaylı dizileri için anlamsız olduğundan, izleyicilere “ortak payda” sağlamanın tek yolu olarak kabul edilmiş, “uzaylı” konseptinin standart fabrika ayarı formülü olduğunu göz önünde tutarsak) şeyler bile o kadar sıradan ve sıkıcı ki…

Yani ne uzaylılar ne insanlar ne de aralarındaki ilişki ilgi çekici. Yakında bir bölümde el ele tutuşup “we are the world” veya “dont matter if your green or white”  söylerlerse şaşırmam ki mevcut yapıdan daha ilgi çekici olacağı kesin. Tahminim “The Neighbors”un ilk baltayı yiyecek dizilerden olacağı (abi uzaylıların isimleri dünyaca ünlü sporcuların isimleri! Uzak doğulu kılığında bir uzaylıya Reggie Jackson demek komik mi? Evet belki de biraz komik olabilir). Sizin düşünceniz ne?

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
WORLD WAR Z DVD KAZANMA ŞANSI!

Geekstra'da yine yeni yeniden hediye zamanı! Bu defa Geekstra Twitter hesabımızı  (@GeekstraTR) takip eden ve...

Simpsons Robot Chicken Açılışı

Simpson Açılış jeneriği ve bu jenerik için yaratılan özel sekanslar artık modern pop kültüründe güncel...

Kapat