Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

VEGAS

Dönem dizileri çoğunlukla benim pek ilgimi çekmez. Belki de “eskiden bu işler böyle olurdu” havası veya gereğinden fazla abartılan “unutulmuş değerler”in çağımızın bok yemesi nedeniyle artık olmadığını gözümüze sokmaya çalışmaları, belki de hiç bir zaman gerçekçi olduğuna inanamadığım “gerçekçi” konuşma ve davranış biçimleri beni itiyor dönem film ve dizilerinden.

“Vegas” CBS’in yeni dönem dizilerinden biri. Yaptıkları yatırımdan anlaşılıyor ki yeni sezonun “Flag ship” dizisi olması için yapılmış. Dizi 1960’ların Las Vegas’ında, Sherif Ralph Lamb (Quaid) ve Chicago mafya babası Johnny Savino (Chiklis) arasında yaşanmış gerçek bir hikayeyi konu alıyor.

Daha Las Vegas’ın “vahşi batı” kategorisine sokulabildiği ve Vegas’ın mafya tarafından yönetildiği dönemler 1960lar… O meşhur Strip yeni yeni oturmuş, ABD’nin her büyük şehir mafyası da Vegas’da bayrak dikme yarışında. Tam bu sırada kasabaya yeni bir şerif geliyor! Çiftlik sahibi eski askeri polis Ralph Lamb, istemeyerek de olsa şeriflik görevine getiriliyor. Johnny Savino ise Chicago merkezli mafya ailesinin Vegas şube müdürü olarak yeni atanmış durumda. Klasik bir “bu kasaba ikimiz için fazla küçük” vakası… “Cowboys vs Mafia” gibi bir şey….

Mafya’nın mafya olduğu için, şerif’in de kovboy olduğu için önüne geleni yumrukladığı bu dizide, at sırtında Hell’s Angels kovalayan bir kovboy sürüsü de görmek mümkün.

Karizmatik ve gizemli bir dönem hikayesi ise CBS’in amacı, bence pek gerçekçi değil. İşin gerçek bir hikayeye dayanıyor olması (ki bana göre bu ekstra kasış demek) ve Dennis Quaid’in iki büklüm yürüşünün karizmatik olmaktan çok uzak olması dışında bir de Carrie-Anne Moss (isminin her kelimesinde bir harften ikişer tane var kadının) faktörü var beni diziden soğutan. Kadının sesi hariç her şeyi beni irite ediyor teeee Matrix zamanından beri.

Kısacası benim ikinci bölümü izlemeyeceğim kesin gibi ama eğer 60’larda Vegas’ı merak ediyorsanız ilginizi çekebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Flash ve Yeni Kostüm!

Flash’a bir Arrow spinoff’u demek çok acayip geliyor bana ama “teknik” olarak doğru bir tespit...

2016 Harvey Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Kaligraf: John Workman, RAGNAROK, IDW Publishing En İyi Renklendirme: Laura Allred, SILVER SURFER,...

Kapat