Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

BU MU YENİ OLDBOY?

Oldboy Önce 1996-98 yılları arasında Japonya’da sonra 2006-07 yılları arasında Amerika’da Dark Horse tarafından ingilizceleştirilerek yayınlandı. 8 ciltlik Manga serisi, 2003 yılında Chan-Wook Park tarafından sinemaya uyarlanmıştı. Katıldığı hiçbir festivalden eli boş dönmeyen filmin, 2011’de Spike Lee tarafından yeniden beyazperdeye uyarlanacağı haberleri çıkmaya başladı. En sonunda dün Film District bu remakein vizyon tarihini açıkladı. Film 2013 Ekim’inde gösterime girecek.

Başrolde Josh Brolin’i izleyeceğiz. Kaçırılıp yıllarca bir odada tecrit edilen ve bunun nedenini bile bilmediğinden çıldırma noktasına gelmiş bir adamın hikayesi olarak başlayan film, başkarakterimizin o odadan kurtulması ile muazzam bir köşe kapmaca ve gizemlerle dolu bir serüvene dönüşüyor orijinal hikayede. Ben Brolin’i hikayenin başkahramanı olarak canlandıramıyorum kafamda nedense…

Ayrıca Oldboy’un Amerikan versiyonunda filmin/manganın konusunda ne tür değişiklikler yapılacak çok merak ediyorum. Josh Brolin’e kadın başrol olarak Elizabeth Olsen (evet evet ülkemizde 90’lar boyunca Bizim Ev adı ile yayınlanan Full House dizisinden tanıdığımız, hani şu meşhur Olsen ikizlerin kardeşi..) eşlik edecek. Baş kötüyü ise District 9’daki mükemmel performansı ve A Takımı dizisinin sinema uyarlamasında canlandırdığı Murdock karakteri ile hatırlayacağınız Sharlto Copley canlandıracak. Ayrıca yönetmen koltuğunda da daha önce de belirttiğim gibi Spike Lee oturuyor. Hahaa! Az kalsın unutuyordum; yan rollerden birinde de Samuel L. Jackson’u göreceğiz. Tamamen “çok güzel küfreden siyahi” kontenjanından kadroya alındığına şüphem yok! (Filmi Spike Lee çekiyor demiş miydim?)

Orijinal manga serisini ve uyarlamasını izlemiş biri olarak bu kadronun beni pek ümitlendirmediğini söylemeliyim ama çok da önyargılı olmamak mı lazım sanki bi’yandan?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
STAN LEE 90 YAŞINDA!

Spider-Man, Hulk, X-Men, Fantastic Four, Iron Man, Thor ve daha bir çok çizgi roman karakterinin...

Yeni Doctor Who Fragmanı

Geçtiğimiz yıl Doctor Who 50. yıl özel bölümünde ve Christmas Special'da Matt Smith'in yerine gelecek...

Kapat