• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MANGA
  • keyboard_arrow_right BU MU YENİ OLDBOY?

FİLM

BU MU YENİ OLDBOY?

Geekstra 22 Ekim 2012


Background
share close

Oldboy Önce 1996-98 yılları arasında Japonya’da sonra 2006-07 yılları arasında Amerika’da Dark Horse tarafından ingilizceleştirilerek yayınlandı. 8 ciltlik Manga serisi, 2003 yılında Chan-Wook Park tarafından sinemaya uyarlanmıştı. Katıldığı hiçbir festivalden eli boş dönmeyen filmin, 2011’de Spike Lee tarafından yeniden beyazperdeye uyarlanacağı haberleri çıkmaya başladı. En sonunda dün Film District bu remakein vizyon tarihini açıkladı. Film 2013 Ekim’inde gösterime girecek.

Başrolde Josh Brolin’i izleyeceğiz. Kaçırılıp yıllarca bir odada tecrit edilen ve bunun nedenini bile bilmediğinden çıldırma noktasına gelmiş bir adamın hikayesi olarak başlayan film, başkarakterimizin o odadan kurtulması ile muazzam bir köşe kapmaca ve gizemlerle dolu bir serüvene dönüşüyor orijinal hikayede. Ben Brolin’i hikayenin başkahramanı olarak canlandıramıyorum kafamda nedense…

Ayrıca Oldboy’un Amerikan versiyonunda filmin/manganın konusunda ne tür değişiklikler yapılacak çok merak ediyorum. Josh Brolin’e kadın başrol olarak Elizabeth Olsen (evet evet ülkemizde 90’lar boyunca Bizim Ev adı ile yayınlanan Full House dizisinden tanıdığımız, hani şu meşhur Olsen ikizlerin kardeşi..) eşlik edecek. Baş kötüyü ise District 9’daki mükemmel performansı ve A Takımı dizisinin sinema uyarlamasında canlandırdığı Murdock karakteri ile hatırlayacağınız Sharlto Copley canlandıracak. Ayrıca yönetmen koltuğunda da daha önce de belirttiğim gibi Spike Lee oturuyor. Hahaa! Az kalsın unutuyordum; yan rollerden birinde de Samuel L. Jackson’u göreceğiz. Tamamen “çok güzel küfreden siyahi” kontenjanından kadroya alındığına şüphem yok! (Filmi Spike Lee çekiyor demiş miydim?)

Orijinal manga serisini ve uyarlamasını izlemiş biri olarak bu kadronun beni pek ümitlendirmediğini söylemeliyim ama çok da önyargılı olmamak mı lazım sanki bi’yandan?

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.