Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

HANSEL VE GRETEL CADI AVCISI

Død snø (Dead Snow) adlı Norveç yapımı müthiş (ciddiyim!) nazi-zombi filminin yazarı ve yönetmeni olarak hatırladığımız Tommy Wirkola Hollywood’a transfer olmuş. Kendisi karşımıza bu defa Hansel and Gretel: Witch Hunters filmi ile dikiliyor. Hem yazmış hem de yönetmiş yine alenen (auteur auteur!!!). Filmde başrolleri, en son Hawkeye rolünde izlediğimiz (ki bence rezaletti) Jeremy Renner ve vampir filmleri ustası (hmm?) Neil Jordan’ın Byzantium filmindeki rolü ile yahut yine bir çizgi roman uyarlaması olan Tamara Drewe filmi ile hatırlayacağımız Gemma Arterton paylaşıyor. Hansel ve Gretel’i bu iki oyuncunun canlandırdığını detaylıca anlatmama gerek yok sanırım?

Bu uzun girizgahın ise tek sebebi; filmdeki asıl cadımızı pek sevdiğim… hastası olduğum demek istemiyorum ama gizliden gizliye… yani kendisinden dahi habersiz… platonik gibi değil gibi… bir aşk yaşadığım Famke Janssen’in canlandırıyor olması ve bu güzide filmin Famke Janssen’i geri planda, belli belirsiz, aşina olmayan gözlerin LAAAAPS diye tanıyamayacağı şekilde konuşlandığı posterinin gün yüzüne çıkmış olması (cümle uzun oldu bildiğin). Filmin vizyon tarihi 25 Ocak 2013 ancak memleketimizde 1 Şubat itibarı ile gösterimde olacak.

Üç boyutlu filmleri sevenler, ne bileyim 3D gözlükleri sinema salonlarından yürütüp satmaktan hoşlananlar falan yaşadı. Film muhtemelen hayatınızda uğramadığınız belli başlı salonlar dışında kalan tüm sinemalarda 3D olarak gösterime girecek. Ülkemin müthiş IMAX salonuna (larına?) dahi teşrif etme ihtimali var! Şu da Ryuk benzeri yaratıklarla ve Hunger Games çakması atmosferi ile benzerlerinden ayrılan(!) mükemmel (!!) filmimizin fragmanı:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Star Trek Beyond Klibi

Bir filmi izlemeden önce incelemelerini okumamaya özellikle gayret gösteriyorum. Videoları, posterleri ve haberleri çıktıkça illaki...

13. Doctor Who Geleneksel Yöntemlerle Seçilecek

Peter Capaldi’nin Doctor Who’dan ayrılacak olması ile rolü üstlenecek bir sonraki oyuncunun kim olacağına dair...

Kapat