• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right HANSEL VE GRETEL CADI AVCISI

FİLM

HANSEL VE GRETEL CADI AVCISI

Geekstra 28 Kasım 2012


Background
share close

Død snø (Dead Snow) adlı Norveç yapımı müthiş (ciddiyim!) nazi-zombi filminin yazarı ve yönetmeni olarak hatırladığımız Tommy Wirkola Hollywood’a transfer olmuş. Kendisi karşımıza bu defa Hansel and Gretel: Witch Hunters filmi ile dikiliyor. Hem yazmış hem de yönetmiş yine alenen (auteur auteur!!!). Filmde başrolleri, en son Hawkeye rolünde izlediğimiz (ki bence rezaletti) Jeremy Renner ve vampir filmleri ustası (hmm?) Neil Jordan’ın Byzantium filmindeki rolü ile yahut yine bir çizgi roman uyarlaması olan Tamara Drewe filmi ile hatırlayacağımız Gemma Arterton paylaşıyor. Hansel ve Gretel’i bu iki oyuncunun canlandırdığını detaylıca anlatmama gerek yok sanırım?

Bu uzun girizgahın ise tek sebebi; filmdeki asıl cadımızı pek sevdiğim… hastası olduğum demek istemiyorum ama gizliden gizliye… yani kendisinden dahi habersiz… platonik gibi değil gibi… bir aşk yaşadığım Famke Janssen’in canlandırıyor olması ve bu güzide filmin Famke Janssen’i geri planda, belli belirsiz, aşina olmayan gözlerin LAAAAPS diye tanıyamayacağı şekilde konuşlandığı posterinin gün yüzüne çıkmış olması (cümle uzun oldu bildiğin). Filmin vizyon tarihi 25 Ocak 2013 ancak memleketimizde 1 Şubat itibarı ile gösterimde olacak.

Üç boyutlu filmleri sevenler, ne bileyim 3D gözlükleri sinema salonlarından yürütüp satmaktan hoşlananlar falan yaşadı. Film muhtemelen hayatınızda uğramadığınız belli başlı salonlar dışında kalan tüm sinemalarda 3D olarak gösterime girecek. Ülkemin müthiş IMAX salonuna (larına?) dahi teşrif etme ihtimali var! Şu da Ryuk benzeri yaratıklarla ve Hunger Games çakması atmosferi ile benzerlerinden ayrılan(!) mükemmel (!!) filmimizin fragmanı:

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.