• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right WORLD WAR Z FRAGMANI

FİLM

WORLD WAR Z FRAGMANI

Geekstra 12 Kasım 2012


Background
share close

Max Brooks’un, çizgi romana, oyuna hatta kart oyunlarına uyarlanan bir dönemin en popüler zombi romanı “World War Z: An Oral History of the Zombie War” uzun süredir sinemaya uyarlanmaya çalışılıyordu.

geekstra_world-war-z

Senarist olarak önce J M Straczynski (He-Man, She-Ra, Murder She Wrote, Babylon 5, The Amazing Spider-Man, Rising Stars, Supreme Power, Superman, Before Watchmen… yazdıkça yazasım geldi!) görevlendirildi ardından görevi Matthew Michael Carnahan devraldı. Hatta o da yetmedi sonunu yazması için Damon Lindelof (Lost, Prometheus) ekibe dahil edildi apar topar. 2009 senesinde başlanan proje türlü aksilikler yüzünden uzadı da uzadı. Damon Lindeloff projeye dahil olduktan sonra yeni çekimler yapıldı ve filme eklendi. Ve en nihayetinde filmin fragmanı yayınlandı, vizyon tarihi ise 2013 Haziran olarak belirlendi.

Başrolünde Brad Pitt’in oynadığı dev bütçeli zombi filmimizin yönetmeni ise Quantum of Solace, Machine Gun Priest gibi filmlerden de hatırlayacağımız Marc Forster. Kendisi ileriki yıllarda Cowboy Ninja Viking çizgi romanının sinema uyarlaması ile yeniden karşımıza çıkacak.

Buarada filmin/senaryonun son halinin kitaptan bir hayli uzaklaşmış olduğunu söylemekte de fayda var. Kitabın hayranları filmle ilgili pek de iyi şeyler düşünmüyorlar. Lafı daha fazla uzatmadan fragmanı alt tarafa iliştireyim artık.

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.