ÇİZGİ ROMAN

ALL-NEW X-MEN #1-2

Geekstra 5 Aralık 2012


Background
share close

Bilen bilir, zaman yolculuğu dendi mi akan sular durur benim için. En tırt hikayeye zaman yolculuğu öğesini koy, okurum ben onu. Brian Michael Bendis ve Stuart Immonen ikilisinin elinden çıkma All-New X-Men serisi de sırf bu yüzden “Marvel Now’da ilk okunacaklar” listemdeydi. İrili ufaklı spoilerlar olacaktır yazının geri kalanında, benden söylemesi.

Avengers vs X-Men serisinin sonunda Hope, Phoenix’in alevlerini söndürüp kendisini def ettikten sonra, Mutantlar güçlerini geri kazanmaya başlamış, güçlerine güç katmaya başlamışlardı. Seri de tam bu noktada Beast’in geri gelen güçler, güce eklenen güçler, güçlükler, duble mutasyon gibi konularda yaşadığı sıkıntılarla başlıyor. “Vay anam, ölücem ben!” kafasına giren Beast, Xavier’in olmadığı bu yeni dünyada, birbirilerine girmiş durumda olan insanlar ve mutantlar arasında iyiden iyiye her türlü umudu yitirip, olası tüm zaman kırılmalarını, paradoksal sorunları göze alarak zamanda geri gidiyor. Derhal genç X-Men tayfasını bulan Beast “Scott sen şimdi bana inanmayacaksın ama gelecek çok feci. Sen Xavier’i öldürdün, ben ekstradan bir mutasyon daha geçirmeye başladım…ölüyorum.. böhüüü” şeklinde paldır küldür giriyor olaya. Duyduklarına inanamayan tıfıl X-Men tayfası daha ne olduğunu anlayamadan Beast tutuyor bunları kollarından, şimdiki zamana getiriyor. Veeee Hoşgeldin gencecik Jean Grey!

Ben her iki sayının da anlatımına ve çizimlerine bayıldım açıkçası. Konu itibarı ile de ürktüğüm gibi çıkmadı. Evet bir team-up durumu var ancak zaruri bir team-up söz konusu. Ayrıca Jean Grey’i de özlemiştik yahu! Şimdi arkamıza yaslanıp eski Cyclops ile yeni Cyclops’un karşılaşmasını bekleyeceğiz ve tabii yeni Cyclops ile eski Jean Grey karşılaşması da ilginç olacak bu durumda.

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.