ÇİZGİ ROMAN

BRANDON GENERATOR

Geekstra 6 Eylül 2012


Background
share close

Hani eskiden anlık bile olsa seni yerinden hoplatan bir haber, resim, kitap, bir şey gördüğünde hemen en yakın arkadaşın Ahmet’i, Mehmet’i veya Ayşe’yi arardın ya,

Hani artık bir tuşa basarak herhangi bir sosyal medya app’iyle sadece Ahmet, Mehmet ve Ayşe’yle değil, arkadaş listende veya takipçin olan Zeynep, Bob ve Mary Sue ile de paylaşmak gibi işte.

Ne yazık ki eski telefon görüşmeleri veya mahalle sokaklarında haberi en kısa zamanda iletmek için koşarken yaktığın kaloriler kadar heyecan ve sağlık değeri olmasa da bunu gördüğümde ilk aklıma gelen şey “Paylaşmalıyım!” olmadı. O “hepsini izlemeliyim” den sonra geldi.

brandongenerator (1)

http://www.brandongenerator.com

Evet www. BrandonGenerator.com’un Microsoft’un IE 9 promosyonu için yaratılmış olması bazılarımız için bi “meh¨” çekmesine neden olabilir ama Brandon Generator’un Hot Fuzz, Shaun of the Dead ve Scott Pilgram’in yönetmeni Edgar Wright + Daredevil, X-Men gibi  çizgiromanlardan tanıdığımız Tommy Lee Edwards’ın bebeği oluğunu bilenleri de bir “oh ye~” basmaya sevkedebilir.

Brandon Generator bir ‘Animated Comic’ yani türkçesi tam olarak neye tekabül ediyor bilmiyorum. Fakat daha önemlisi, Brandon Generator bir interaktif ‘Animated Comic’. Yani izleyici Brandon’un hikayesinin devam etmesinde sürekli bir etken. Hikayeyi yazabiliyor, hikayeye bağlı çizim yapabilyor, hikayeyi oluşturan bir çok etkeni kurcalayabiliyoruz ve küçük bir ihtimal benim, senin veya onun etkileişimleri Brandon’un maceralarını şekillendirebiliyor.

Peh, kim uğraşacak diyenler sadece şimkiye kadar yayınlanmış 4 bölümü izlemekle yetinebilir.

Aşağıda 1. bölümü izleyebilirsiniz.

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=zuwAntOR2mU”]

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.