ÇİZGİ ROMAN

CROSSED DİZİSİ GELİYOR!

Geekstra 14 Ekim 2012


Background
share close

NYCC’dan haberler gelmeye devam ediyor.

cross1w

Garth Ennis dünkü panelde, Crossed serisinin ete kemiğe bürüneceğini açıkladı. Webisodelar (internet üzerinden hani kısa kısa böyle) halinde yayınlanacak bölümlerin ardından uzun metraj bir de filmini çekecekleri müjdesini veren Ennis hem yazar hem de yönetmen koltuğunda oturacak. Serinin dizi/film haklarını almak isteyen çeşitli stüdyoların olduğunu ancak satmaları halinde hiç de istemedikleri değişikliklerle karşı karşıya kalacaklarını bildiklerini söyleyen Ennis “Biz çekelim daha iyi!” diyerek bu kararı nasıl aldıklarını açıkladı. Ara ara isim vermeden Kirkman’ın The Walking Dead TV uyarlamasına da laf sokmaktan kendini alamayan Garth Baba neşeli tavırlarıyla panel katılımcılarını kahkahaya boğdu.

1395533-garth_ennis3

Bir katılımcının “İnançlı bir insan mısınız?” sorusu üzerine kaşlarını çatarak “her geçen gün daha da büyük bir atesite dönüşüyorum..” şeklinde cevap veren Ennis bir an için salondaki gerilimi yükseltti. Bizim de hislerimize tercüman olan bir başka katılımcı “Preacher serisi HBO tarafından dizileştirilyordu hiç olmadı film yapılacaktı, n’oldu o iş?” sorusunu sorduğu esnada salonda çıt çıkmıyor, herkes heyecanla sorunun cevabını bekliyordu ki Garth Ennis “yattı o iş!” diyiverdi. “Yapımcının söylediğine göre böyle bir dizinin iş yapması imkansızmış, orta amerikalılar o stüdyoyu basarmış” şeklinde ufak bir açıklamanın ardından önümüzdeki dönemde Dynamite ve Avatar için yeni çizgi roman projeleri olduğunu ayrıca 2013 yılında yeni bir Dicks serisine başlayacağını da duyurdu.

Son olarak bu sıralar pek fazla çizgi roman okuyamadığından yakınan sevgili Ennis “ama Saga’yı ve Scalped’ı hiç kaçırmıyorum hacılar! siz de okuyun olm!” şeklinde bir serzenişle söyleşiyi noktaladı.

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.