Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

YANDEX TARAYICI ARTIK TÜRKÇE!

Eğer internete giriyorsanız (internete girmiyorsan burda ne işin var?) ve biraz da haber takip ediyorsanız, Yandex’in Google’dan sonra kendi tarayıcısını geliştiren ikinci arama motoru olduğundan haberiniz vardır.

Bugün Barbaros Point Hotel’de bulunan The Game’de Yandex Türkiye tamamıyla yerelleştirilmiş Yandex Browser’ın lansmanını yaptı.

Henüz tam anlamıyla test edememiş olsam da Yandex’in “Tüm tarayıcıların en iyi özelliğini bir araya getirdik üstüne de bişiyler ekledik” iddiası nedeniyle hemen bilgisayarıma kurdum kendilerini.

Chrome’a çok benzediğini söyleyebilirim şimdiden. Adres çubuğu Chrome’daki gibi arama çubuğu görevini de görüyor. Benim dikkatimi çeken, tarayıcıya entegre gerçek zamanlı Karspersky virüs tarama özelliği (ha bir de tangaya benzer tarayıcı logoları da).

Rakipleri olan Chrome’un kitlesine doğrudan bir saldırı yapmayı planlıyor olmalılar ki daha kurulum aşamasında Chrome’un tüm ayarlarını Yandex’e taşımamızı istiyor.

Tarayıcıyı merak edenler aşağıdaki link’e tıklayarak Yandex Tarayıcı’yı indirebilirler.

Yandex Tarayıcı

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Karton Kutulardan Demir Adam Yapmak

20 yaşındaki Tayvanlı Kai-Xiang Xhong'ın adı, karton kutulardan yaptığı, detayları ile görenleri şaşırtan heykelleri ile...

DC Bombshells Cosplay Desenleri

Normalde Cosplay ile çok alakam yok. Konsepti seviyorum ama çok amatör durduğunda “Halloween kostümünden ne...

Kapat