• Home
  • keyboard_arrow_right WTF?
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right HEDİYEYE GEL!

WTF?

HEDİYEYE GEL!

Geekstra 21 Eylül 2012


Background
share close

Oyun dünyası takipçileri hayatımıza Half Life oyunu ile giren Valve firmasını elbette biliyorlardır. Her ne kadar Half Life 3 veya Half Life 2 Ep3’ü halen çıkartmamış, biz oyuncuları her HL3 dedikodusu ile heyecana sürüklemekten sadistik bir zevk alıyor olsalar da, seviyoruz kendilerini.

Valve’ın oyun dünyasına kazandırdığı bir başka oyun da meşhur Portal serisidir. Ve internet aleminde bu seri üzerine türlü geyiğe rastlamak mümkün.

Sanırım bunların en çılgın ve inanılmaz olanı ise, geçtiğimiz hafta Weta Workshop’un Valve’a göndermiş olduğu hediye olsa gerek.

Weta Workshop, Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi serisindeki özel efekt, dekor gibi çalışmaları ile üne kavuşan Yeni Zelanda kökenli özel efekt stüdyosu bildiğiniz ya da bilmeniz gerektiği üzere (bilmeyeni dövüyoruz)

Gerçekten kaliteli işler çıkartan bu stüdyo, Portal serisindeki ünlü düşmanlardan Portal Turret’ın birebir (sayı ile 1:1) işlevsel -evet oyundaki gibi çalışıyor- versiyonunu yapıp, özel kutusu içinde Valve’ın ofisine göndermiş!

Aşağıdaki videoda, Valve çalışanlarının hazırladığı kutu açma videosunu seyredip, salyanız akarken hayranlıkla bu muazzam işçilik karşısında ağlayabilirsiniz. Merak etmeyin ayıplamayız. Zira bu hediye karşısında yabancıların tabirleri ile diyebileceklerim şunlar: WANT!, SHUT UP and TAKE MY MONEY!!, OMG!, WTF!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.