Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Ajan 47’nin Bir Sonraki Hedefi Arkadaşların Mı?

Square Enix’in başarılı serilerinden Hitman’in son oyunu olan Hitman Absolution için eğlenceli bir interaktif video yapılmış.

Son zamanlarda sizi gıcık eden bir arkadaşınız, başınızın etini yiyen bir sevgiliniz veya bilgisayarın başından kalkmayan bir ergen çocuğunuz mu var? Çözümü basit!

hire.hitman.com‘a giderek Ajan 47’yi baş belanızın üstüne salabilirsiniz.

İşte tanıtım videosu.

Evet böyle başlamıştı bu yazı fakat öğrendim ki Hitman’in bu Facebook uygulaması yayına girdikten 3 saat sonra indirilmiş. Facebook arkadaşlarını uyduruk sebepler göstererek Ajan 47’nin hedefi yapabildiğin bu uygulamanın kapatılma sebebi kullanıcılardan gelen olumsuz tepki ve kullanıcıların hakkaten çok uyduruk sebepler gösteriyor olması (Ahmet’in pipisi küçük gibi…).

Aslında herşey Rock, Paper, Shotgun‘in Hire.hitman uygulaması için “Square Enix, insanların aşağılayıcı ve küçük düşürücü kelimeler kullanarak facebook üzerinden arkadaşlarını öldürtebileceği bir uygulama geliştirmiş” demesiyle patladı. Tabii uygulamanın tahmin edilmedik şekilde (ki tahmini de çok zor değildi) bir sanal dışlama ve aşağılama aracı haline gelmesinden kordan Square Enix hemen uygulamayı kapattı.

Square Enix genel bir basın bülteniyle uygulamanın aslında sadece arkadaşlar arasında paylaşılabilmesi için yapıldığını ama kullanıcılardan gelen tepkiler nedeniyle kapatılmasına karar verildiği ve uygulamanın sebep olmuş olabileceği rahatsızlıktan ötürü özür dilediğini belirtti.

İşte basın açıklaması.

“Earlier today we launched an app based around Hitman: Absolution that allowed you to place virtual hits on your Facebook friends. Those hits would only be viewable by the recipient, and could only be sent to people who were confirmed friends.

We were wide of the mark with the app, and following feedback from the community we decided the best thing to do was remove it completely and quickly. This we’ve now done.

We’re sorry for any offense caused by this.”

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
JUSTICE LEAGUE DARK FİLMİ?!

Geçen hafta, Guillermo Del Toro'nun Warner Bros. ile Justice League Dark'ı filme uyarlamak adına irili...

BATMAN VS SUPERMAN LEGO!

Lego mu? Mantık çerçevesinde düşünelim. Bir tarafta Batman var. Dünya'nın en iyi dedektifi, zilyarder, playboy,...

Kapat