• Home
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right ETKİNLİK
  • keyboard_arrow_right TGS 2012 BAŞLADI!

OYUN

TGS 2012 BAŞLADI!

Geekstra 21 Eylül 2012


Background
share close

Dünyanın en büyük ve en eski oyun fuarlarından olan Tokyo Game Show başladı! 20 – 23 Eylül tarihleri arasında devam edecek fuar benim gibi “casual” oyunculardan, ExOblivione gibi hiç bir zaman “hardcore” olamayacak oyunculara kadar, hayatında “oyun” olan herkesin ilgi odağı olmuş durumda.

İkinci gününe giren fuardan haberlar yağmaya devam ediyor ama sanırım bu senenin en sıcak konusu “Mobil Oyunlar”. Fuarın ortası Mobil alanı olarak ayrılmış ve bir çok sosyal paylaşım platformunun standı ile dolmuş salon. 171 firmanın katıldığı fuarda tabii gözde stantlar EA, Namco Bandai, Konami, Sega, Square Enix, Capcom, Sony, Shanda, Tecmo Koei, Gree gibi firmalara ait olanlar.

3 büyük konsol üreticisinden yalnıcza Sony’nin katılmış olması bazı fanboyları üzse de Microsoft ve Nintendo’nun GamesCom’da da yer almamış olması sebebiyle beklenen bir şeydi. Şimdiye kadar tanıtılmış ürünler arasında: Level-5 : Professor Layton serisinden; “Professor Layton vs. Ace Attorney”, “Professor Layton and the Legacy of Super Civilization A” (3DS), “Layton Brothers Mystery Room” (Mobil) ve “Professor Layton and the Century of the Seven Phantom Thieves” (Mobil).

Capcom : Monster Hunter 4 Japonya için Mart 2013 tarihinde çıkacak ve 4 kişilik online co-op özelliği olacakmış. Devil May Cry’ın PC versiyonu daha önce Residen Evil ve Street Fighter X Tekken oyunlarında Capcom ile birlikte çalışan Polonya merkezli QLOC firmasına outsource ediliyormuş. DmC’inin X-Box 360 ve PS3 versiyonlarının Ocak 2013’de çıkması bekleniyor.

Sony : Yeni, daha hafif ve daha küçük PlayStation 3’ünü çıkartıyor. Siyah ve beyaz iki renk, 250 GB ve 500 GB iki hafıza seçeneğiyle gelecek.

TGS devam ediyor. Dikkatimi çeken diğer haberleri paylaşmaya devam eder miyim bilemedim ama herhalde ederim…

İran Ulusal Bilgisayar Oyun Kurumu da katılmış…

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.