• Home
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right ETKİNLİK
  • keyboard_arrow_right VE NIKA İLE TANIŞILIR!

OYUN

VE NIKA İLE TANIŞILIR!

Geekstra 10 Ekim 2012


Background
share close

Bu aralar mutluyum biraz. Evet biraz mutluyum ama beni tanıyanlar için bunun ne kadar şoke edici olabileceğini tahmin edebiliyorum. Mutluluğumun sebebi sadece ve sadece GameX fuarında League of Legends topluluk koordinatörü Nika Harper (Nikasaur) ile tanışma ve konuşma fırsatı bulmuş olmam (içimdeki fanboy 7 Ekim’i resmi tatil ilan etti)!

Riot Games Topluluk Koordinatörü ve League of Legends Summoner’s ShowCase sunucusu Nikasaur!!

Hani “League of Legends nekine?” ve “Kim ola ki bu Nika?” diyenler için hızlandırılmış bir tanıtım geçelim öncelikle.

League of Legends, Riot Games’in dünyayı kasıp kavuran MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) oyunu. Dünya’nın en çok oynanan oyunlarından biri olup milyonlarca dolarlık uluslar arası turnuvaları ile ünlüdür. Riot Games Türkiye için League of Legends’ı yerelleştirdi ve oyun içi ve oyun dışı Türkçe hizmet vermeye başladı.

Nika Harper, Nikasaur rumuzu ile faliyet gösteren League of Legends topluluk koordinatörü. Haftalık olarak League of Legends kullanıcılarından gelen fan artların tanıtıldığı Summoner’s Showcase videosunu hazırlıyor ve sunuyor.

Şimdi geri dönelim Nika ile tanışmama…

Riot Games Türkiye’nin ardı arkası kesilmeyen etkinlikleri nedeniyle çok uzun bir konuşma olamadı maalesef. Fakat benim için çok aydınlatıcı bir söyleşiydi. Mesela dünyada iki tür insan olduğunu öğrendim (bir kez daha) “Nika’ya evlenme teklifi etmiş olanlar” ve “Nika’ya evlenme teklif etmek isteyip de henüz edememiş olanlar” (ben ikinci kategorideyim mesela). Öğrendiğim bir başka şey eğer bir daha Nika ile konuşma fırsatım olursa önce bir sakinleştirici almam gerektiği (ellerimin ve sesimin titrediği söyleniyor şahitlerim var).

ExOblivione’dan gelen doğumgünü hediyem “Darth Bane” t-shirt’ımı iyi ki giymişim Nika beğendi!

Nika’nın Türkiye’ye ilk ziyaretiymiş. PAX, Gamescom gibi dünyanın en büyük fuarlarında Riot Games’i temsil eden ve Rioter’ların kalbini çalan Nika, göreceli olarak daha küçük olsa da CompeX’deki ziyaretçilerin heyecan ve ilgilerine hayran kalmış.

Nika, Facebook sayfasından Türkiye ziyaretini duyurduğunda benim gözüme çarpan yorumlardan bazıları “ayı” ve “severek öldürdüğü yavrusu” ile aynı uyarıcı mesajı taşıyan cinsteydi. Türkiye ile ilgili böyle yorumları gördüğünde ne düşündüğünü sordum. Nika’nın gözüne bile çarpmamış o tür yorumlar. Aksine onine ve offline ortamlarda gördüğü olumlu ilgiden dolayı ne kadar mutlu olduğunu anlattı.

Bir iki kelime Türkçe öğrenmiş “Günaydın”, “Teşekkür ederim”, “Merhaba” gibi. Öğrendiği kelimeleri eve döndüğünde kullanamayacağından ve unutacağından endişeleniyordu ki o anda Riot Games’in Türkiye’den sorrumlu Devlet Bakanı Hasan Çolakoğlu ile Türkçe (en azından Günaydın kısmını) mailleşmeye karar verdi 🙂

“Didn’t I see you a yesterday or the day before?” Nika ile Fuarın ikinci günü de fotoğraf çektirmiştim. Nika beni hatırladı!

Fuar nedeniyle İstanbulu gezip görememiş. Eve dönüş öncesi otelde bayılıp kalmaması durumunda mutlaka bir şehir turu yapacağını söyledi. Bir sonraki Türkiye ziyaret planını sorduğumda ikimizin de gözü Hasan Bey’e yöneldi. Hasan Bey de bizden büyük bir heyecanla Nika’yı Türkiye’ye tekrar tekrar davet etti.

Gönül isterdi ki Nika’ya İstanbul’u gezdiren ben olaydım, bire bir olmasa da en azından mail ortamında Türkçeyi ben öğretseydim… “Olm bi git Nika ile tanıştın daha ne?!” Sırada Veronica Belmont var sonra ölsem de gam yemem (yoksa yer miyim?).

League of Legends Türkiye Resmi Sayfası için tıklayın: http://tr.leagueoflegends.com/

Nika’nın Summoner’s Showcase videoları için tıklayın: Summoner’s Showcase

Riot Games Türkiye Müdürü Hasan Çolakoğlu ile yaptığımız röpörtaj için bekleyin! Pek yakında!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.