• Home
  • keyboard_arrow_right TEKNOLOJİ
  • keyboard_arrow_right NEXUS ÇIKARTMASI GELİYOR!

TEKNOLOJİ

NEXUS ÇIKARTMASI GELİYOR!

Geekstra 27 Ekim 2012


Background
share close

Bu ayın 29’unda New York’ta Android Toplantısı olacak ve Google yeni ürünleriyle bir çıkartma yapmaya hazırlanıyor.

Toplantıda ilk defa resmi olarak duyurulacak olan Google’un yeni ürünleri Nexus 4, Nexus 7 ve Nexus 10. Hedef Nexus markasını biraz daha genel kullanıcılara yaymak.

Nexus 4

Nexus 4 geçenlerde tanıttığımız LG Optimus G tabanlı bir telefon olacak. Android 4.2 ile gelecek olan telefonun özellikleri şöyle olacakmış dedikodulara inanılabilirse;

Ekran: 4,7 inç ve 1280×768 çözünürlük

İşlemci Quad core Snapdragon S4

Bellek: 2GB

Dahili Hafıza: 8GB

Kamera: 8MP

Dahilinin yalnızca 8GB olması ve yine söylentilere göre herhangi bir genişletme seçeneğinin de olmaması (micro SD kartlarla bile) şaşırtıcı. Fakat genel tüketici için ulaşılabilir bir fiyat hedefleri için bir yerden kısmak lazım demiş olabilirler.

Nexus 4’ün Galaxy S3’e göre çok daha ucuz olması bekleniyor.

Nexus 7

Asus’un ürettiği Nexus 7 yeni bir cihaz sayılmaz. Zaten satışları da pek iyi gitmiyor duyduğum kadarıyla. Ayrıca iPad Mini zımbırtısı var artık rekabet etmesi gereken. Sonuç ? Upgrade!

Google’un 29’unda Nexus 7’nin 32 GB hafızalı 3G versiyonunu (WiFi + HSPA standart olacak tabii) tanıtması bekleniyor. Ayrıca Google mevcut Nexus 7’nin 8 GB modelinin üretimini durduracağı ve 16GB modelinin de fiyatını düşüreceği söyleniyor. 32GB’lık model yalnızca 3G versiyonlarında olacakmış.

Nexus 10

Google’un en merakla beklenen yeni ürünü Nexus 10 olsa gerek. Google’un ilk tam boy (10.1’ler artık standartlaşı sanırım) tableti olacak olan Nexus 10 ile ilgili pek bir detay bilinmiyor. Sızan fotoğraflardan anlaşıldığı kandarıyla micro USB ve micro HDMI girişleri ve ön/arka kamerası mevcut ama micro SD kart girişi yok gibi.

Ne işlemcisi belli ne de bağlantı seçenekleri (4G mi? 3G mi?) ve sanırım bu soruların cevabı için önümüzdeki hafta New York Android toplantısını beklemek zorundayız…

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.