• Home
  • keyboard_arrow_right TEKNOLOJİ
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right YAŞASIN STEAM PUNK! YAŞASIN UNITY!

TEKNOLOJİ

YAŞASIN STEAM PUNK! YAŞASIN UNITY!

Geekstra 29 Kasım 2012


Background
share close

Ne alaka demeyin. Steam Punk severlere ve online oyun severlere müjdem var!

Size Türkçe içerik ve destekle Steam Punk konseptli bir MMORPG geliyor desem, her anlamıyla kapsamlı bir MMORPG olmasına rağmen hiç birşey indirmeye gerek kalmadan tarayıcıdan çat diye açıp oynayabileceğiz desem ve üstüne üstlük Avrupa’da ilk defa Türkiye’de hizmete sunulacak desem ne dersiniz?

“Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu” lafındaki “daha iyisi”  bu olsa gerek. 28 Kasım’da DAO Games iki elin parmaklarını geçmeyen seçilmiş oyun mecrasını The Game’e davet ederek, City of Steam için bir sneak peak verdi (ve Geekstra de oradaydı!).

Ben, sen, o, biz, siz, onlar… Türkiye Oyun mecralarının büyük başları…

Unity motoru ile geliştirilmiş ve tamamıyla downloadsuz (tabi 3MB kadar bir Unity eklentisi indirmeniz gerekiyor tarayıcınıza ama bunu saymıyoruz) bir MMORPG olan City of Steam, odadaki herkesi kendine hayran bıraktı ki arada “yuh bu şimdi tarayıcı oyunu mu?”  diyen arkadaşlar bile vardı.

Steam Punk konseptli City of Steam, karakter oluşturmasından, PVP’sine, zindanlarından, ekipman geliştirme ve sofistike yetenek ağaçları, binek ve pet sistemleriyle yani her yönüyle tam bir MMORPG. Mechanist Games tarafından geliştirilmekte olan bu oyun aslında ilk etapta bir masa üstü pen&paper RPG olarak tasarlanmış ve sonrasında MMO olarak geliştirilmiş. Bu nedenle sadece bir hack & slash değil, derin ve komplex bir hikaye’ye sahip bir oyun.

Oyunun Avrupa’da ilk önce Türkiye’de yayınlanacağından bahsetmiştim ya, bu tamamıyla DAO Games’in felsefesinden kaynaklanıyor. Türkiye ve Ortadoğu bölgesinin özellikle online oyunlar konusunda ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor olması canına tak eden bir iki hardcore oyuncu “Asya, Batı Avrupa ve Kuzey Amerika bölgelerinde eskitilen 2-3 yıllık oyunları mı layık görüyorsunuz bize?!” diyerek isyan bayraklarını çekmişler ve “siz bana adam gibi hizmet vermezseniz ben veririm bu hizmeti” diyerek DAO Games’i kurmuşlar.


“En iyi, en kaliteli oyunları öncelikli olarak Türkiye ve Orta doğu bölgesinde hizmete sunmak” gibi iddialı bir misyona sahip DAO Games ve ilk oyunu olan City of Steam ile bu misyonunu yerine getiriyor. Oyun Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’dan önce Türkiye’de DAO Games’in oyun protali olan Nova Worlds’de hizmete girecek!
Şuan kapalı betası yapılmakta olan oyun 2013 Ocak ayında globalde hizmete girecek ve Türkiye’de ise beta testleri 2013 Ocak ayında başlayacak. Şubat ayında da tam sürüm ile hizmete açılmayı düşünüyorlar.
Oyunun detaylı incelemesini ilerleyen günlerde sizinle paylaşacağım ama oyun videolarını izlemek ve 2013 Ocak’ta düzenlenecek kapalı betaya şimdiden kayıt olmak istiyorsanız aşağıdaki link’e tıklayın!

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.