• Home
  • keyboard_arrow_right ANİME
  • keyboard_arrow_right Ghost in the Shell: Arise

ANİME

Ghost in the Shell: Arise

Geekstra 16 Ocak 2013


Background
share close

Sadece Anime/Manga severlerin değil, sinema severlerin de bildiği bir isim Ghost in the Shell. Matrix ile yapılan kare kare karşılaştırmaları hatırlarsınız en kötü: http://www.mkygod.com/matrixgits/page1.html

Shirow Masamune’nin bu müthiş manga serisi daha önce anime serisi olarak karşımıza çıkmıştı tabii. 1995’teki ilk uzun metraj anime Ghost in the Shell’den sonra 2002 yılında Ghost in the Shell: Stand Alone Complex serisi geldi. Hemen iki sene sonrasında yine bir uzun metraj Stand Alone Complex hikayesi izledik ve ardından Ghost in the Shell 2 – Innocence çekildi. 2006’da yayınlanan Stand Alone Complex Solid State Society ve sonrasında Ghost in the Shell 2.0 ile noktalandı. Aralarda piyasaya sürülen oyunlarından veya 1-2 sene önce 3D versiyonunu yayınladıkları filmden bahsetmiyorum bile (bahsetti)..

Şimdi de Ghost in the Shell: Arise için çalışmalara başlamışlar. Yönetmen daha önceki Ghost in the Shell projelerinden de tanıdığımız Kise Kazuchika. Serinin senaristliğini de Mardock Scramble’dan tanıdığımız Ubukata Tow.

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.