Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Suisei No Gargantia

suisei-no-gargantia_1

2013 yılı Nisan ayı animelerinden devam edelim :  Suisei no Gargantia

Hikayemiz, insanlığın derin uzayda ileri teknoloji makinalarla savaşı ile başlıyor. Adamımız Red (ya da Led) ile kullandığı robotu/dostu Chamber, gelişen olaylar yüzünden birliğinden uzakta kalıyor ve uzayda bir solucan deliği tarafından yutuluyor.

Tabii gözlerini açtığında uzun bir zaman geçmiştir. Bir hangarda insanlar kullandığı robot olan Chamber’ı parçalara ayırmaya çalışmaktadır. Tabii Chamber’ın içinde Teğmen Red’in olduğunu bilmeden. Red’in ıssız bir gecede ansızın dışarıyı araştırmaya çıkmasıyla mini bir aksiyon başlar. Çünkü ne bu insanların dilini konuşabilmektedir ne de bulunduğu gezegen olan “Dünya”yı tanımaktadır.

suisei-no-gargantia_2 (1)

Tamamen uzay ve mecha ağırlıklı bir anime olmaması (henüz) ve kamera arkasındaki kadronun güzelliği nedeniyle, casual anime-severlerin de ilgisini çekebilecek potansiyele sahip. Peki kamera arkasında kimler var? Code Geass serileri ve FMA Filminin yönetmeni Murata Kazuya yönetmen koltuğunda oturmuş. Müzik konusunda da Rurouni Kenshin  ve FMA filmlerinde müzik görevini üstlenmiş Iwashiro Tarou bulunuyor. Özellikle yönetmenden midir bilinmez, animeyi izlerken -Bir zamanlar Code Geass vardı- diye bir “ah” çekebiliyorsunuz.

suisei-no-gargantia_3

Farklı dünyalar konsepti, uzaydan gelen dünyalı mantığı ve hafiften “Waterworld” havası gibi ögeleri taşıdığı için kendisini diğer animelerden biraz sıyırabilmektedir.

O kadar bahsettik, üzerine de bir trailer koyarsak tadından yenmez. Şimdiden iyi seyirler…

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
X-Men: Apocalypse Yeni Kostüm ve Serinin Devamı…

Mayıs ayının büyük filmlerinden X-Men: Apocalypse her ne kadar Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’nın gölgesinde kalmış...

CHRIS EVANS CAPTAIN AMERICA OLARAK KALACAK MI?

Son birkaç senedir şu konunun üzerine gereksiz saatler harcadığımızı hatırlıyorum. “Chris Evans Captain America rolünü...

Kapat