Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

AGENTS OF SHIELD İÇİN 10 SORU

abc shield

Bizler için kanal çok da önemli olmasa gerek. Ancak Shield’in dizisinin yapılacak olması konusunda bu güne kadar o kadar heyecanlanmışım ki daha bugün ABC’in dizinin 1 sezonluk siparişini onayladığını öğrendiğimde kendi kendime bir ‘hmmmm…’ çekmekten alamadım kendimi.

ABC zaten Disney’in sahibi olduğu bir network. Marvel üzerinden imparatorluklarını geliştirme planlarını son sürat devam ettiren Disney (Marvel’ın parası çıkmıştır diye düşünüyorum) tabii ki diziyi hayata geçirecekti. Bana kalırsa şu noktaları düşünmekte hiç bir fayda yok ama aklıma gelmişken paylaşayım.

agents_of_shield

  1. Avengers sonrası genel çerçeveyi büyük ölçüde kısarak Agent Coulson dışında tanımadığımız bir ekibe bırakmışlar. Süper kahraman filmlerini izleyenlerin bir çoğunun, çizgi roman takipçisi olmadığı ortada. Mainstream seyircinin ilgisini çekebilecekler mi?
  2. İnanılmaz bir beklenti söz konusu. Avengers filmine hem bütçesel hem de kadrosal (Phil abi kusuruma bakmasın) bir karşılık veremeyeceklerine göre, prodüksyonun büyü ölçüde kurgu ve hikayeye dayandırılması gerekecek. Bu büyük yükü nasıl üstlenecekler?
  3. Konu Shield olunca işin içinde süper villianlar, uzaylılar, kötü mucitler, radyoaktif patlamalar, mutantlar ve büyücüler olmazsa olmaz. Ne kadar cameo olacak? Hulk olacak(mış) diyorlar.
  4. Phil ve arkadaşları tek bir merkezden çalışan bir ekip mi olacak? (ki mantıksız olmaz mı bu?) Alias gibi dünyanın çeişitli yerlerinde koşturacaklar mı?
  5. Bölüm başı bütçeleri ne acaba? Avengers’tan sonra boktan CG ve efektler büyük hayal kırıklığı olmaz mı?
  6. Seri mi serial mı? Açıklanan plot’a göre seri olacağa benziyor ama her bölüm için farklı konu farklı olaylar Agents of Shield’ı bir CSI türevine çevirmez umarım.
  7. Acaba Avengers 2’ye yönelik ipuçları olacak mı? Marvel film dünyası her fazını bir Avengers hikayesiyle kapattığı bir çalışma içinde. Shield dizisinin faz 2 bünyesinde bir proje olduğunu varsayarsak, dizide Avengers 2 hazırlıkları yapılabilir belki?
  8. Şimdiye kadar büyülü bir fantastik kurguyu bilimkurgu ögesiyle başarılı bir biçimde harmanlayabilimiş bir yapım görmedim. Dizi bilim-kurgu tarafına mı odaklanacak yoksa işin büyülü değnek tarafına da elini sürecek mi?
  9. Coulson’un ekibinde kimlerin olacağı ve ünvanlarının ne olduğu açıklanmış ama aralarında hiç özel güçlere sahip ajanlar olacak mı?
  10. Dizinin olgunluk seviyesi ne olacak? Yani Smallville ve çeşitli CW serileri gibi teenage güdümlü mü olacak? Yoksa biraz daha aile “tüm aile için” formatında mı olacak?

Yukarıdakiler Joss abiye sorabilecek olsam soracağım sorular olurdu. Sizin kafanızda soru var mı? Belki de benim sorularıma kişisel cevaplarınızı yazmak istersiniz?

Tek dileğim dizi çıktığında sadece hatır için izlediğim bir dizi olmaması (diziyi izlemeyi bırakma ihtimalini düşünemiyor bile…)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Marvel Netflix Dizileri İçin Purple Man Fan Videosu

Gelecek ABD televizyon sezonu için en çok beklenen dizilerden biri Marvel ve Netflix işbirliği ile...

Key & Peele’in Tamamını Artık İnternetten İzleyebilirsiniz

“Bunun ne haber niteliği var? Zaten izliyorduk” diyor olabilirsiniz. Haklısınız tabii ama söylemek istediğim şey,...

Kapat